Рубрики
Начало » Комуникации » Huffington Post посочи топ 100 акаунта в Туитър

Huffington Post посочи топ 100 акаунта в Туитър

Twitter

Twitter

Най-популярният блог Huffington Post посочи 100-те акаунта в Туитър в сферата на бизнеса, лидерството и технологиите, които всеки трябва да следва. Автор на списъка е Вала Афшар. Той се е допитал до своите 11 000 последователя в Туитър, от които е получил предложенията.

Поставил е три важни критерия.

1. Качествено съдържание – интелигентно, актуално, предизвикващо размисъл, ориентирано към бъдещето.

2. Честота на публикациите – лидери, които са активни в социалните медии и произвежда ежедневно съдържание, което е от полза за тяхната мрежа.

3. Готовност да се ангажираност – желание лидерът да се включи в мрежата, именно затова тя е социална. Желание за разговор и сътрудничество.

Списъкът започва с медии, които ежедневно предоставят новини.

All Things D – @allthingsD
Alltop – @alltop
Business Insider – @businessinsider
CIO Online – @cioonline
FastCompany – @FastCompany
Forbes – @Forbes
Gigaom – @gigaom
Harvard Business Review – @HarvardBiz
Hubspot – @hubspot
Huffington Post – @huffingtonpost
INC Magazine – @Inc
InformationWeek – @informationweek
Mashable – @Mashable
MIT Sloan Management Review – @MITsmr
New York Times – @NYtimes
TechCrunch – @techchrunch
Techmeme – @techmeme
The Atlantic – @theAtlantic
Wall Street Journal – @WSJ

Следващата група се състои от абсолютни лидери, които са експерти в областта на бизнеса, мениджмънта, лидерството, политиката, икономиката, образованието и личностното развитие. Пишат често и много вдъхновяващо. Те са лидери, които са готови наистина да се ангажират чрез Twitter и са идеалните ментори.

Robin Sharma – @_robin_sharma
Sean Gardner – @2morrowknight
Angela Maiers – @AngelaMaiers
Ann Tran – @anntran_
Cheryl K. Burgess – @ckburgess
Clay Christensen – @claychristensen
Cory Booker – @corybooker
Daniel Newman – @danielnewmanUV
Daniel Pink – @DanielPink
Dorie Clarck – @dorieclark
Deb Mills-Scofield – @dscofield
Don Tapscott – @dtapscott
John Jantsch – @ducttape
Erika Andersen – @erikaandersen
Gianpiero Petriglieri – @gpetriglieri
Heidi Grant Halvorson @hghalvorson
Shep Hyken – @Hyken
Jeff Bullas – @jeffbullas
Jesse Lyn Stoner – @JesseLynStoner
Kare Anderson – @kareanderson
Tristan Bishop – @knowledgebishop
Dan Rockwell – @leadershipfreak
Steve Keating – @leadtoday
Liz Strauss – @lizstrauss
Lolly Daskal – @LollyDaskal
Ann Handley – @marketingprofs
Mari Smith – @marismith
Marsha Collier – @MarshaCollier
Mike Myatt – @mikemyatt
Pam Moore – @PamMktgNut
Paulo Coelho – @paulocoelho
Petteri Tarkkonen – @ptarkkonen
Richard Branson – @richardbranson
Rosabeth Moss Kanter – @RosabethKanter
Shawn Murphy – @shawmu
Simon Sinek – @simonsinek
Martin Zwilling – @startuppro
Steve Denning – @stevedenning
Ted Coine – @TedCoine
Ted Rubin – @tedrubin
Tom Peters – @Tom_Peters
Tony Robbins – @tonyrobbins
Tony Schwartz – @tonyschwartz
Umair Haque – @umairh

Последната група са лидери, активно свързани с иновациите, предприемачеството, бизнеса. Те са предприемачи,  бизнес ръководители, анализатори. Ангажирани са, а така също са супер интелигентен и оформят бъдещите бизнес и технологични тенденции.

Amy Jo Martin – @amyjomartin
David Armano – @armano
Marc Benioff – @benioff
Bill Gross – @bill_gross
Brian Solis – @briansolis
Chris Brogan – @chrisbrogan
Dave Gray – @davegray
Dave McClure – @davemcclure
Alex Howard – @digiphile
Ekaterina Walter – @ekaterina
Fred Wilson – @fredwilson
Gary Vaynerchuk – @garyvee
Guy Kawasaki – @guykawasaki
Jason Falls – @jasonfalls
John Gallant – @johngallant1
John Nosta – @johnnosta
Whitney Johnson @johnsonwhitney
Jon Ferrara – @jon_ferrara
Jeremiah Owyang – @jowyang
Krishnan Subramanian – @krishnan
Aaron Levie – @levie
Mark Fidelman – @markfidelman
Meghan M. Biro – @meghanmbiro
Mark P McDonald – @markpmcdonald
Mitch Lieberman – @mjayliebs
Michael Krigsman – @mkrigsman
Mark Suster – @msuster
Nilofer Merchant – @nilofer
Om Malik – @om
Paul Greenberg – @pgreenbe
Raj Setty – @rajsetty
Roman Stanek – @romanstanek
Ray Wang – @rwang0
Robert Scoble – @scobleizer
Scott D Anthony – @scottdanthony
Steve Case – @stevecase
Tim O’Reilly – @timoreilly

 

източник: www.twitter.com/ValaAfshar

 

За Йорданка Бонева-Благоева

Създава "Данибон" през 2010 г. Вярва в максимата "Ценно е да знаеш". Опитва се да сподели всички знания, информации и опит, които смята за ценни и полезни, в "Данибон". Радва се, когато "Данибон" помага и на другите.