Рубрики
Начало » Образование » Състезания » Математика » Европейска олимпиада по математика за момичета 2015

Европейска олимпиада по математика за момичета 2015

Три сребърни и един бронзов медал за българския отбор на Европейската олимпиада по математика за момичета 2015

Българският отбор е на 7-мо място в отборното класиране. 

 

egmo 2015

 

Завърши Европейската олимпиада по математика за момичета. България е с три сребърни и един бронзов медал.

 

13 BGR1 Denitsa Markova 7 3 7 1 7 0 25 Silver Medal
22 BGR2 Violeta Naydenova 7 3 1 7 3 0 21 Silver Medal
17 BGR3 Magdalena Georgieva 7 2 0 7 7 0 23 Silver Medal
57 BGR4 Dona-Maria Ivanova 2 1 0 7 1 0 11 Bronze Medal

 

Деница Маркова е само на точка от златния медал. Има 25 т., а златните медали са от 42 до 26 т.

 

През 2016 г. олимпиадата е в Румъния, а през 2017 – в Цюрих, Швейцария.

 

Класиране на държавите

 

Българският отбор е на 7-мо място в отборното класиране.

Изключително силен отбор  на Украйна – има три златни и един бронзов медал. Заема второ, трето и четвърто място в индивидуалното класиране.

 

# Country Size P1 P2 P3 P4 P5 P6 Σ G S B HM
1 Ukraine (UKR) 4 28 25 21 28 24 13 139 3 1 0 0
2 United States of America (USA) 4 21 19 14 28 17 17 116 3 1 0 0
3 Serbia (SRB) 4 28 13 7 28 12 11 99 2 1 1 0
4 Romania (ROU) 4 28 3 7 28 9 21 96 2 1 1 0
5 Hungary (HUN) 4 28 9 17 14 21 1 90 1 2 1 0
6 Turkey (TUR) 4 28 6 4 24 19 0 81 0 3 1 0
7 Bulgaria (BGR) 4 23 9 8 22 18 0 80 0 3 1 0
8 Japan (JPN) 4 22 10 0 19 10 6 67 1 0 3 0
9 Mexico (MEX) 4 28 11 2 9 13 0 63 0 1 3 0
10 Poland (POL) 4 23 9 4 19 4 3 62 0 0 4 0
11 France (FRA) 4 16 10 1 13 17 0 57 0 2 0 0
12 United Kingdom (UNK) 4 10 7 6 16 14 0 53 0 1 2 1
13 Belarus (BLR) 4 26 3 1 14 5 0 49 0 0 2 2
14 Italy (ITA) 4 21 6 1 18 2 0 48 0 0 3 1
15 Lithuania (LTU) 4 10 4 7 12 6 0 39 0 1 0 0
16 Belarus B (BLRB) 4 11 3 7 13 0 0 34 0 0 1 1
17 Saudi Arabia (SAU) 4 22 7 1 0 3 0 33 0 0 1 2
18 Ireland (IRL) 4 10 7 0 4 8 0 29 0 1 0 0
19 The former Yugoslav Republic of Macedonia (MKD) 4 16 0 0 9 1 0 26 0 0 1 1
20 Netherlands (NLD) 4 4 4 2 7 8 0 25 0 0 0 2
20 Switzerland (SUI) 4 10 4 1 5 5 0 25 0 0 1 0
22 Belgium (BEL) 4 13 5 0 6 0 0 24 0 0 0 1
22 Republic of Moldova (MDA) 2 12 0 0 10 2 0 24 0 0 2 0
22 Slovenia (SVN) 4 10 5 0 7 2 0 24 0 0 0 2
25 India (IND) 2 9 3 0 8 0 3 23 0 0 1 0
26 Norway (NOR) 3 1 3 1 8 6 0 19 0 0 0 1
27 Luxembourg (LUX) 1 7 2 0 7 1 0 17 0 0 1 0
28 Finland (FIN) 3 2 1 2 2 4 0 11 0 0 0 0
29 Latvia (LVA) 4 4 0 1 3 1 0 9 0 0 0 0
30 Tunisia (TUN) 2 2 0 1 2 0 0 5 0 0 0 0

 

Кои са медалистите?

 

Начело застава участничката от САЩ Даниел Уанг с пълен брой точки – 42 т.

Втора, трета и четвърта са украинки.

 

Златните отличия са от 42 до 26 т.

Сребърните отличия са от 25 до 18 т.

Бронзовите отличия са от 17  до 11 т.

 

# Code Name P1 P2 P3 P4 P5 P6 Σ Award
1 USA3 Danielle Wang 7 7 7 7 7 7 42 Gold Medal
2 UKR2 Sofiya Dubova 7 7 7 7 7 6 41 Gold Medal
3 UKR3 Nataliia Khotiaintseva 7 5 7 7 7 7 40 Gold Medal
4 UKR1 Anastasiya Alokhina 7 7 7 7 7 0 35 Gold Medal
5 SRB1 Anđela Šarković 7 7 4 7 7 1 33 Gold Medal
6 ROU1 Simona Diaconu 7 1 1 7 7 7 30 Gold Medal
7 HUN1 Zsuzsanna Baran 7 5 7 3 7 0 29 Gold Medal
7 ROU3 Ioana Alexandra Teodorescu 7 0 6 7 2 7 29 Gold Medal
9 SRB2 Bogdana Jelić 7 6 1 7 3 3 27 Gold Medal
9 USA2 Celine Liang 7 4 0 7 2 7 27 Gold Medal
11 JPN3 Maya Ogita 7 5 0 7 7 0 26 Gold Medal
11 USA4 Rachelle Zhang 6 5 7 7 1 0 26 Gold Medal
13 BGR1 Denitsa Markova 7 3 7 1 7 0 25 Silver Medal
13 FRA4 Lucie Wang 7 4 0 7 7 0 25 Silver Medal
13 TUR3 Melike Ayşegül Kara 7 3 1 7 7 0 25 Silver Medal
16 SRB3 Marijana Vujadinović 7 0 2 7 1 7 24 Silver Medal
17 BGR3 Magdalena Georgieva 7 2 0 7 7 0 23 Silver Medal
17 HUN4 Sára Khayouti 7 1 7 1 7 0 23 Silver Medal
17 TUR1 Feyza Duman 7 0 2 7 7 0 23 Silver Medal
17 UKR4 Olga Silina 7 6 0 7 3 0 23 Silver Medal
21 HUN2 Panna Fekete 7 0 1 7 7 0 22 Silver Medal
22 BGR2 Violeta Naydenova 7 3 1 7 3 0 21 Silver Medal
22 FRA2 Clara Ding 7 4 0 4 6 0 21 Silver Medal
22 ROU2 Maria Romina Ivan 7 0 0 7 0 7 21 Silver Medal
22 UNK1 Olivia Aaronson 1 0 6 7 7 0 21 Silver Medal
22 USA1 Meghal Gupta 1 3 0 7 7 3 21 Silver Medal
27 IRL3 Anna Mustata 7 3 0 3 7 0 20 Silver Medal
27 LTU4 Neringa Levinskaitė 7 1 7 2 3 0 20 Silver Medal
27 MEX1 María Cecilia Rojas Cuadra 7 3 0 3 7 0 20 Silver Medal
27 TUR2 Çağıl Kalender 7 3 0 7 3 0 20 Silver Medal
31 POL3 Bogna Pawlus 7 3 4 0 2 2 18 Bronze Medal
31 POL4 Dominika Regiec 7 3 0 7 0 1 18 Bronze Medal
31 SUI4 Stefanie Zbinden 7 4 1 1 5 0 18 Bronze Medal
34 LUX1 Tara Trauthwein 7 2 0 7 1 0 17 Bronze Medal
35 BLR1 Katsiaryna Kunts 7 1 0 7 1 0 16 Bronze Medal
35 HUN3 Szuzina Gyulai-Nagy 7 3 2 3 0 1 16 Bronze Medal
35 IND1 Pranjal Warade 7 2 0 7 0 0 16 Bronze Medal
35 ITA1 Camilla Casamento Tumeo 6 3 0 7 0 0 16 Bronze Medal
35 JPN1 Yurika Hirobe 7 2 0 4 3 0 16 Bronze Medal
35 MEX2 Olga Medrano Martín del Campo 7 3 2 1 3 0 16 Bronze Medal
35 ROU4 Raluca Cobzaru 7 2 0 7 0 0 16 Bronze Medal
42 BLR2 Lizaveta Manzhulina 5 2 0 7 1 0 15 Bronze Medal
42 BLRB1 Diana Fomina 7 1 7 0 0 0 15 Bronze Medal
42 SRB4 Kristina Silađi 7 0 0 7 1 0 15 Bronze Medal
45 MEX4 Naomi Mastache López 7 1 0 4 2 0 14 Bronze Medal
45 MKD3 Teodora Bujaroska 7 0 0 6 1 0 14 Bronze Medal
45 POL2 Aleksandra Mnich 7 2 0 5 0 0 14 Bronze Medal
45 SAU1 Shaden Alshammari 7 5 0 0 2 0 14 Bronze Medal
49 JPN2 Mayuko Kori 7 2 0 1 0 3 13 Bronze Medal
49 MDA2 Elvira Serdtevoi 7 0 0 5 1 0 13 Bronze Medal
49 MEX3 Alka Xavier Earathu 7 4 0 1 1 0 13 Bronze Medal
49 TUR4 Ayşe Pelin Özcan 7 0 1 3 2 0 13 Bronze Medal
53 ITA2 Giulia Cornali 7 3 0 1 1 0 12 Bronze Medal
53 ITA3 Morena Porzio 7 0 1 3 1 0 12 Bronze Medal
53 JPN4 Yuika Shimo 1 1 0 7 0 3 12 Bronze Medal
53 POL1 Anna Czerwińska 2 1 0 7 2 0 12 Bronze Medal
57 BGR4 Dona-Maria Ivanova 2 1 0 7 1 0 11 Bronze Medal
57 MDA1 Nicoleta Mahu 5 0 0 5 1 0 11 Bronze Medal
57 UNK2 Rosie Cates 1 3 0 1 6 0 11 Bronze Medal
57 UNK4 Joanna Yass 7 2 0 1 1 0 11 Bronze Medal

източник

 

Основна информация

 

От 14 до 20 април в Минск, Беларус, се провежда Европейската олимпиада по математика за момичета.

Българският национален отбор:

 

Деница Маркова – първи състезател
Виолета Найденова – втори състезател
Магдалена Георгиева – трети състезател
Дона-Мария Иванова – четвърти състезател

Ръководител: Емил Колев
заместник-ръководител: Линка Кабакчиева

 

На 16 април беше първият състезателен ден, а на 17-ти – вторият. Вече са публикувани задачите на сайта на организаторите.

Задачи:

 

EGMO 2015 –  втори състезателен ден – 16 април 2015

EGMO 2015 – втори състезателен ден – 17 април 2015

 

Тук можете да видите кои държави участват.

 

Успех на нашите момичета!

За Йорданка Бонева-Благоева

Създава "Данибон" през 2010 г. Вярва в максимата "Ценно е да знаеш". Опитва се да сподели всички знания, информации и опит, които смята за ценни и полезни, в "Данибон". Радва се, когато "Данибон" помага и на другите.