Рубрики
Начало » Образование » Състезания » Математика » European Mathematical Cup ще се проведе и в България (2016)

European Mathematical Cup ще се проведе и в България (2016)

 обн. 25.1.2017 г.

emc

 

Четирима български състезатели в младша възраст са медалисти в European Mathematical Cup. Страната ни има и много отличени с първа, втора и трета награда.

 

Резултати (25.1.2017)

Благодаря на проф. Петър Бойваленков за информацията!

 

Младша категория:

 

Медалисти

 

1 Borislav Antov Bulgaria 10 10 10 7 37 First Prize Gold
2 Evgeni Kayryakov Bulgaria 10 10 10 2 32 First Prize Silver
3 Kristiyan Vasilev Bulgaria 10 10 9 1 30 First Prize Bronze
3 Kuong Do Bulgaria 10 10 10 0 30 First Prize Bronze

 

Отличени

 

5 Cojocaru Gabriel Republic of Moldova 10 7 10 2 29 First Prize
5 Dimitar Oparlakov Bulgaria 10 10 8 1 29 First Prize
7 Lopotenco Alexandru Republic of Moldova 10 10 7 0 27 First Prize
8 Asude Ebrar Kiziloglu Turkey 8 10 8 0 26 First Prize
9 Krunoslav Ivanović Croatia 10 2 10 0 22 First Prize
9 Chavdar Lalov Bulgaria 10 0 10 2 22 First Prize
11 Elma Nuhanović Bosnia and Herzegovina 10 10 1 0 21 First Prize
11 Orfeas Pliaridis Greece 10 0 10 1 21 First Prize
11 Peter Langov Bulgaria 10 10 1 0 21 First Prize
11 Мухамбетияр Касым Kazakhstan 10 10 1 0 21 First Prize
11 Ljuba Konova Bulgaria 7 7 7 0 21 First Prize
16 Luka Buršić Croatia 10 10 0 0 20 Second Prize
16 Marin Varivoda Croatia 10 0 10 0 20 Second Prize
16 Buggenhout Tijs Belgium 10 10 0 0 20 Second Prize
16 Eren Ozcelik Turkey 10 0 10 0 20 Second Prize
16 Нурманулы Султанали Kazakhstan 10 10 0 0 20 Second Prize
16 Утебаев Куат Kazakhstan 10 10 0 0 20 Second Prize
16 Жолдасов Куаныш Kazakhstan 10 10 0 0 20 Second Prize
16 Зиманов Алихан Kazakhstan 10 10 0 0 20 Second Prize
24 David Mikulčić Croatia 9 10 0 0 19 Second Prize
24 Filip Vinković Croatia 7 6 3 3 19 Second Prize
24 Boris Velašević Bosnia and Herzegovina 10 9 0 0 19 Second Prize
24 Emre Batuhan Goc Turkey 10 7 0 2 19 Second Prize
24 Dobrin Barakov Bulgaria 10 1 8 0 19 Second Prize
24 Tamara Mitrovska Macedonia 9 10 0 0 19 Second Prize
24 Джакибаева Акмарал Kazakhstan 10 9 0 0 19 Second Prize
24 Мажит Санжар Kazakhstan 9 10 0 0 19 Second Prize
32 Ida Kolmanić Croatia 6 10 1 1 18 Second Prize
32 DeBock Flor Belgium 9 0 9 0 18 Second Prize
32 Ajla Šehović Bosnia and Herzegovina 8 10 0 0 18 Second Prize
32 Ессенгельдин Нурдаулет Kazakhstan 8 10 0 0 18 Second Prize
32 Plamen Ivanov Bulgaria 10 7 1 0 18 Second Prize
37 Milivoje Karadžić Montenegro 7 10 0 0 17 Second Prize
37 Nejla Subašić Bosnia and Herzegovina 7 10 0 0 17 Second Prize
37 Каришев Чингиз Kazakhstan 7 10 0 0 17 Second Prize
37 Svetlin Lalov Bulgaria 6 0 10 1 17 Second Prize
41 Махмутов Тамерлан Kazakhstan 6 10 0 0 16 Second Prize
42 Джунуов Арлен Kazakhstan 5 10 0 0 15 Second Prize
42 Martin Vasilev Bulgaria 10 4 1 0 15 Second Prize
44 Dimitris Rondogiannis Greece 8 6 0 0 14 Second Prize
44 Orlin Nikolaev Kuchumbov Bulgaria 10 0 1 3 14 Second Prize
44 Kalina Stefanova Macedonia 4 10 0 0 14 Second Prize
44 Бекмухамбетов Дастан Kazakhstan 4 10 0 0 14 Second Prize
48 Mislav Brnetić Croatia 10 3 0 0 13 Second Prize
48 Bors Mihai Republic of Moldova 10 3 0 0 13 Second Prize
48 Damjan Stanković Bosnia and Herzegovina 10 2 1 0 13 Second Prize
48 Tarik Džaka Bosnia and Herzegovina 5 7 1 0 13 Second Prize
48 Lukas Dundulis Lithuania 10 0 0 3 13 Second Prize
48 Ljubica Filipova Macedonia 6 7 0 0 13 Second Prize
48 Gorast Danchevski Macedonia 3 10 0 0 13 Second Prize
48 Смагулов Темирхан Kazakhstan 10 3 0 0 13 Second Prize
56 Dekoninck Japser Belgium 9 0 1 2 12 Third Prize
56 Lejla Skelić Bosnia and Herzegovina 8 2 2 0 12 Third Prize
56 Artemis Chrissanthi Savva Greece 10 2 0 0 12 Third Prize
56 Hasan Mert Gokalp Turkey 10 0 2 0 12 Third Prize
56 Dominykas Marma Lithuania 9 0 3 0 12 Third Prize
56 Rokas Urbonas Lithuania 10 0 2 0 12 Third Prize
56 Mila Kjoseva Macedonia 2 10 0 0 12 Third Prize
56 Mihaela Hadjiska Macedonia 2 10 0 0 12 Third Prize
56 Катаева Асель Kazakhstan 10 2 0 0 12 Third Prize
56 Олжабаев Асылбек Kazakhstan 10 0 0 2 12 Third Prize
66 Luka Šimek Croatia 9 2 0 0 11 Third Prize
66 Noel Lakić Croatia 9 0 1 1 11 Third Prize
66 Faik Tahirović Bosnia and Herzegovina 10 0 1 0 11 Third Prize
66 Georgi Aleksandrov Bulgaria 10 0 1 0 11 Third Prize
66 Viktoria Vladimirova Boyadzhieva Bulgaria 10 1 0 0 11 Third Prize
66 Ugnė Milašiūnaitė Lithuania 10 0 0 1 11 Third Prize
66 Alek Jarmov Macedonia 10 1 0 0 11 Third Prize
66 Luka Grashkovski Macedonia 10 1 0 0 11 Third Prize
66 Galin Milenov Totev Bulgaria 10 0 1 0 11 Third Prize
75 Jakov Cigrovski Croatia 10 0 0 0 10 Third Prize
75 Tin Kufrin Croatia 10 0 0 0 10 Third Prize
75 Dejan Stanković Bosnia and Herzegovina 10 0 0 0 10 Third Prize
75 Faruk Kayra Turkey 9 0 0 1 10 Third Prize
75 Fikret Ardal Turkey 10 0 0 0 10 Third Prize
75 Yoana Krasimirova Peeva Bulgaria 10 0 0 0 10 Third Prize
75 Julija Paliulionytė Lithuania 10 0 0 0 10 Third Prize
75 Juozapas Ivanauskas Lithuania 10 0 0 0 10 Third Prize
75 Paulius Vijeikis Lithuania 10 0 0 0 10 Third Prize
75 Filip Mihov Macedonia 10 0 0 0 10 Third Prize
75 Filip Arsovski Macedonia 10 0 0 0 10 Third Prize
75 Teodora Pecakovska Macedonia 6 4 0 0 10 Third Prize
75 Gorazd Dimitrov Macedonia 6 4 0 0 10 Third Prize
75 Mimi Filova Macedonia 8 1 0 1 10 Third Prize
75 Турысбек Кайсар Kazakhstan 10 0 0 0 10 Third Prize
75 Тұрдыақын Тайқожа Kazakhstan 10 0 0 0 10 Third Prize
75 Смирнов Владимир Kazakhstan 10 0 0 0 10 Third Prize
75 Адильхан Арсен Kazakhstan 10 0 0 0 10 Third Prize
93 Martin Josip Kocijan Croatia 8 0 1 0 9 Third Prize
93 Lisnic Marious Republic of Moldova 9 0 0 0 9 Third Prize
93 Aleksa Račić Bosnia and Herzegovina 9 0 0 0 9 Third Prize
93 Ilias Pilianidis Greece 9 0 0 0 9 Third Prize
93 Stergios Mastoris Greece 9 0 0 0 9 Third Prize
93 Volen Yordanov Terziev Bulgaria 9 0 0 0 9 Third Prize
93 Jokūbas Račiūnas Lithuania 8 0 1 0 9 Third Prize
93 Qendresa Selimi Macedonia 6 3 0 0 9 Third Prize
93 Martin Dinev Macedonia 6 0 0 3 9 Third Prize
93 Mile Maliminov Macedonia 9 0 0 0 9 Third Prize
93 Velin Kitanovski Macedonia 8 0 1 0 9 Third Prize
93 Dimitar Djorlev Macedonia 8 1 0 0 9 Third Prize
105 Jelić Matošević Croatia 8 0 0 0 8 Third Prize
105 Amila Mujkić Bosnia and Herzegovina 5 0 3 0 8 Third Prize
105 Mihaela Dimitrova Dimitrova Bulgaria 7 1 0 0 8 Third Prize
105 Vilius Rastenis Lithuania 8 0 0 0 8 Third Prize
105 Milan Tasevski Macedonia 5 3 0 0 8 Third Prize
105 Надир Бекзат Kazakhstan 8 0 0 0 8 Third Prize

 

 

Старша категория

 

Медалисти

 

1 Rafail Tsiamis Greece 10 10 2 9 31 First Prize Gold
2 Pavel Turek Czech Republic 10 10 3 5 28 First Prize Silver
3 Adrian Beker Croatia 10 10 3 3 26 First Prize Bronze

 

В старшата категория веднага след медалистите са и български състезатели:

 

4 Ivan Ganev Bulgaria 10 10 2 2 24 First Prize
4 Atanas Boyanov Dinev Bulgaria 10 10 1 3 24 First Prize
6 Petar Nizić-Nikolac Croatia 10 10 2 1 23 First Prize
6 Pavel Hudec Czech Republic 10 10 3 0 23 First Prize
6 Vasileios Georgiadis Greece 10 10 3 0 23 First Prize
6 Kiril Bangachev Bulgaria 10 10 2 1 23 First Prize
6 Аманбаева Аружан Kazakhstan 10 10 1 2 23 First Prize
6 Kostadin Svetlinov Garov Bulgaria 10 10 0 3 23 First Prize
12 Borna Šimić Croatia 10 10 2 0 22 Second Prize
12 Eray Atay Turkey 10 10 0 2 22 Second Prize
12 Kaloyan Aleksiev Bulgaria 10 10 2 0 22 Second Prize
12 Konstantin Radosvetov Garov Bulgaria 10 10 2 0 22 Second Prize
16 Violeta Naydenova Bulgaria 10 10 1 0 21 Second Prize
16 Tadej Petar Tukara Croatia 10 10 0 1 21 Second Prize
16 Danil Koževnikov Czech Republic 10 10 1 0 21 Second Prize
16 Jan Petr Czech Republic 10 10 1 0 21 Second Prize
16 Zigmas Bitinas Lithuania 10 10 1 0 21 Second Prize
16 Кудайбергенов Алихан Kazakhstan 10 10 1 0 21 Second Prize
16 Зиманов Темирхан Kazakhstan 10 10 1 0 21 Second Prize
23 Amar Kurić Bosnia and Herzegovina 10 10 0 0 20 Second Prize
23 Velissarios Christodoulou Greece 10 10 0 0 20 Second Prize
23 Kayra Uygun Turkey 10 10 0 0 20 Second Prize
23 Hristo Popov Bulgaria 8 10 2 0 20 Second Prize
23 Jonas Pukšta Lithuania 10 10 0 0 20 Second Prize
23 Aurimas Klimašauskas Lithuania 10 10 0 0 20 Second Prize
29 Adisa Bolić Bosnia and Herzegovina 9 10 0 0 19 Second Prize
30 Michael Maex Belgium 10 8 0 0 18 Second Prize
30 VanDenBroeck Indy Belgium 10 8 0 0 18 Second Prize
32 Tea Arvaj Croatia 10 7 0 0 17 Second Prize
32 Dimitar Lyubenov Bulgaria 5 10 2 0 17 Second Prize
32 Radostin Asenov Petrov Bulgaria 7 10 0 0 17 Second Prize
35 Nurullah Giray Kuru Turkey 4 10 2 0 16 Third Prize
35 David Popović Slovenia 4 10 2 0 16 Third Prize
35 Dimitar Bajraktarov Macedonia 9 7 0 0 16 Third Prize
38 Luka Banović Croatia 5 10 0 0 15 Third Prize
38 Nedim Hastor Bosnia and Herzegovina 6 9 0 0 15 Third Prize
38 Nikola Velov Macedonia 10 2 3 0 15 Third Prize
38 Шаяхметов Ерарслан Kazakhstan 4 10 1 0 15 Third Prize
42 Ilian Yordanov Bulgaria 5 9 0 0 14 Third Prize
42 Nikola Sole Croatia 4 10 0 0 14 Third Prize
42 Muamer Parić Bosnia and Herzegovina 10 4 0 0 14 Third Prize
42 Aldin Adilović Bosnia and Herzegovina 10 4 0 0 14 Third Prize
42 İlker Can Çiçek Turkey 8 2 3 1 14 Third Prize
42 David Opalič Slovenia 1 10 3 0 14 Third Prize
48 Vasil Yordanov Bulgaria 9 1 0 3 13 Third Prize
48 Ivan Živković Croatia 1 10 2 0 13 Third Prize
48 Dino Melunović Bosnia and Herzegovina 3 10 0 0 13 Third Prize
48 Azur Đonlagić Bosnia and Herzegovina 2 10 1 0 13 Third Prize
48 Tijana Babić Bosnia and Herzegovina 2 10 1 0 13 Third Prize
48 Hristo Papazov Bulgaria 10 1 2 0 13 Third Prize
48 Timen Stepišnik Perdih Slovenia 3 10 0 0 13 Third Prize
55 Lukas Novak Croatia 10 1 1 0 12 Third Prize
55 Adnan Šabanović Bosnia and Herzegovina 10 0 2 0 12 Third Prize
55 Jason Prodromidis Greece 10 0 2 0 12 Third Prize
55 Ilia Bozhinov Bulgaria 10 0 2 0 12 Third Prize
55 Dimitar Ruzhev Bulgaria 0 10 2 0 12 Third Prize
55 Nejc Zajc Slovenia 1 10 0 1 12 Third Prize
55 Азизулы Амангельды Kazakhstan 10 0 1 1 12 Third Prize
62 Ivan Sinčić Croatia 10 0 1 0 11 Third Prize
62 Emin Mrkonja Bosnia and Herzegovina 10 1 0 0 11 Third Prize
62 Ieva Elija Jucevičiūtė Lithuania 1 10 0 0 11 Third Prize
62 Gabrielė Ramanauskaitė Lithuania 1 10 0 0 11 Third Prize
62 Klara Drofenik Slovenia 1 10 0 0 11 Third Prize
62 Оспан Абылай Kazakhstan 10 0 1 0 11 Third Prize
62 Nikola Danevski Macedonia 10 0 1 0 11 Third Prize

 

 

На 4 декември 2016 г. в Института по математика и информатика на БАН ще се организира European Mathematical Cup, съобщи за „Данибон“ проф. Петър Бойваленков. Право на участие ще имат учениците по рейтинг след Есенния математически турнир (ЕМТ). Рейтингът включва и други състезания в рамките на една календарна година.

 

Участието ще е по покана – по 18 ученика във всяка от двете възрастови групи според рейтинга им след ЕМТ. Няма да има такса за правоучастие. Поканените участници ще получат повече информация след ЕМТ“, допълни проф. Петър Бойваленков.

 

Повече за European Mathematical Cup прочетете на сайта на състезанието и на Фейсбук страницата.

За Данибон

"Данибон" е сайт за знания, свързани с образованието, бизнеса, мениджмънта, комуникациите, възпитанието и хубавия живот. Създаден е през 2010 година от Йорданка Бонева-Благоева. Мотото на сайта е: "Ценно е да знаеш".