Рубрики
Начало » Образование » Състезания » Математика » XX-та Московска олимпиада за учениците от 1. до 4. клас (2016)

XX-та Московска олимпиада за учениците от 1. до 4. клас (2016)

Чудесно представяне на българчетата на Московската олимпиада

обн. 14.4.2016 г. – 12 ч.

 

moskva

 

Задачи на български:

1 клас2 клас3 клас4 клас

 

Задачите на руски:

1 клас, 2 клас, 3 клас, 4 клас

Благодаря на Мария Димитрова за линковете!

 

Нова информация

 

Резултати от сайта на руския организатор

 

Руските организатори започнаха да публикуват победителите от Московската олипиада за малки ученици. Не са нанесени все още само от Детската академия за 2 клас.

 

„Отново имаме добро представяне на българските деца“, коментира Румяна Стефанова, която съобщи за „Данибон“ чудесната новина.

 

1 клас

 

II диплом (32 — 42 балла)

 

Градинаров Владимир , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Декова Елица , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Калбаков Георги , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Стефанов Андрей , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Танева Рая , (НУ“Св. Св. Кирил и Методий“), Ямбол (Болгария)

Тухчиев Красимир , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

 

III диплом (25 — 31 балл)

 

Анастасов Божидар , (НУ“Св. Св. Кирил и Методий“), Ямбол (Болгария)

Велев Огнян , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Ганев Никола , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Данчев Димитър , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Данчева Виктория , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Петкова Елена , школа ЕСПА , София (Болгария)

Симеонов Виктор , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Събев Камен , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

 

Похвальный отзыв I степени (21 — 24 балла)

 

Анастасов Йоан , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Бабев Борис , школа ЕСПА , София (Болгария)

Бангачев Александър , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Бозуков Филип , Ученическа академия 21 век , Пловдив (Болгария)

Кънчева Александра , (НУ“Св. Св. Кирил и Методий“) , Ямбол (Болгария)

Маринов Михаил , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Петрова Мария Касия , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Ропанов Димитър , школа ЕСПА , София (Болгария)

Стоянов Александър , (НУ“Проф. Петър Нойков“), Ямбол (Болгария)

Христанов Илия , школа ЕСПА , София (Болгария)

 

Похвальный отзыв II степени (18 — 20 баллов)

 

Бойчева Йоанна , школа ЕСПА , София (Болгария)

Бужев Георги , (НУ“Св. Св. Кирил и Методий“), Ямбол (Болгария)

Велинова Андреа , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Думбанов Тони , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Ламбов Преслав , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Младенов Атанас , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Недков Марин , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Саракинов Атанас , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Шиварова Яна , школа ЕСПА , София (Болгария)

2 клас

 

II диплом (40 — 51 балла)

 

Маркова Андреа , школа ЕСПА , София (Болгария)

 

III диплом (31 — 39 балл)

 

Момчилова Карина , школа ЕСПА , София (Болгария)

Праматарова Димана , Ученическа академия 21 век , Пловдив (Болгария)

Тодорова Катерина , Ученическа академия 21 век , Пловдив (Болгария)

 

Похвальный отзыв I степени (23 — 30 балла)

 

Амуджиева Божидара , МГ“Атанас Радев“ ОУ“Любен Каравелов“ , Ямбол (Болгария)

Вълков Петър , ОУ“Св.св. Кирил и Методий“ , Варна (Болгария)

Вълчев Драгомир , Ученическа академия 21 век , Пловдив (Болгария)

Германова Лора , Ученическа академия 21 век , Пловдив (Болгария)

Калчев Даниел , школа ЕСПА , София (Болгария)

Милева Стефания , МГ“Атанас Радев“ ОУ“Петко Рачев Славейков“ , Варна (Болгария)

Калинкова Микаела , МГ“Атанас Радев“ ОУ“Братя Миладинови“ , Бургас (Болгария)

 

3 клас

 

II диплом (35 — 45 балла)

 

Калинкова Ванеса , гимназия „Атанас Радев“ , Бургас (Болгария)

Кирилов Калоян , Детска академия , София (Болгария)

Тинев Цветан , ОУ“Св.св. Кирил и Методий“ , Варна (Болгария)

Тодоров Лазар , Детска академия , София (Болгария)

Узунов Петър , Ученическа академия 21 век , Пловдив (Болгария)

Цанев Калоян , Детска академия , София (Болгария)

 

III диплом (29 — 34 балл)

 

Дренчев Николай , Детска академия , София (Болгария)

Иваницов Алберт , Детска академия , София (Болгария)

Карачорова Карина , ОУ“Стефан Караджа“ , Варна (Болгария)

Славчев Георги , Детска академия , София (Болгария)

Чингаров Никола , Ученическа академия 21 век , Пловдив (Болгария)

 

Похвальный отзыв I степени (25 — 28 балла)

 

Азгоров Борис , Детска академия , София (Болгария)

Зашев Виктор , Ученическа академия 21 век , Пловдив (Болгария)

Иванова Симона , СОУ“Найден Геров“ , Варна (Болгария)

Недева Демира , Ученическа академия 21 век , Пловдив (Болгария)

 

Похвальный отзыв II степени (22 — 24 баллов)

 

Илиев Виктор , ОУ“П.Р.Славейков“ , Варна (Болгария)

Николов Георги , Детска академия , София (Болгария)

Тодорова Йоанна , ОУ“Антон Страшимиров“ , Варна (Болгария)

Шуманов Милен , Детска академия , София (Болгария)

 

4 клас

 

II диплом (34 — 44 балла)

 

Василева Деница, Детска академия, София (Болгария)

Дончева Йоана , ОУ“Ангел Кънчев“ , Варна (Болгария)

Дренчева Мария, Детска академия, София (Болгария)

Русинова Мария, Детска академия, София (Болгария)

 

III диплом (25 — 33 балл)

 

Адамов Даниел , 8 СОУПЧЕ , Варна (Болгария)

Андонова Михаела , Детска академия, София (Болгария)

Благов Николай , ОУ“Йордан Йовков“ , Варна (Болгария)

Георгиев Преслав , школа ЕСПА , София (Болгария)

Хаджи-Манич Деян , ОУ“Св.св. Кирил и Методий“ , Варна (Болгария)

Цаков Давид , школа ЕСПА , София (Болгария)

 

Похвальный отзыв I степени (19 — 24 балла)

 

Илиев Георги, Детска академия, София (Болгария)

Маркова Георгия , школа ЕСПА , София (Болгария)

Накев Манол , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Петров Стефан , СОУ“Найден Геров“ , Варна (Болгария)

Развигоров Светослав, Детска академия, София (Болгария)

 

Похвальный отзыв II степени (16 — 18 баллов)

 

Апостолова Марина , МГ“Атанас Радев“ , Бургас (Болгария)

Събев Георги , Детска академия на науките, изкуствата и спорта , София (Болгария)

Христов Никола , СОУ“Найден Геров“ , Варна (Болгария)

 

 

 

Резултати от българските организатори

 

31.3.2016 – Резултати от ДАНИС за 1-4 клас

30.3.2016 – Резултати от ДАНИС за 1,2 и 4 клас

24.3.2016 – Резултати от ДАНИС за 1 и 4 клас 

9.3.2016 – Резултати на руските състезатели от 1 клас – Благодаря на Мария Димитрова за линка!

6.3.2016 г. – На сайта на ДАНИС са публикувани резултатите на участниците от 1 клас, които са се явили в Академията в София.

Максималният брой точки за 1. клас е 54.

 

15.2.2016 г. – На сайта на МГ Ямбол има съобщение за състезанието:

 

МОСКОВСКАТА ОЛИМПИАДА ПО МАТЕМАТИКА
ЗА УЧЕНИЦИ ОТ І ДО ІV КЛАС ЩЕ СЕ ПРОВЕДЕ
на 28.02.2016 г. (неделя) от 10,00 часа в МГ „Атанас Радев” – Ямбол.
Каним всички желаещи ученици от І до ІV клас да се включат в състезанието!
На състезанието в МГ „Атанас Радев” – Ямбол се приемат участници от други градове.
Задачите ще бъдат изпратени до МГ и ПМГ в другите градове на България, за да имат възможност при желание да проведат на място Московската олимпиада.
От организаторите
Лице за контакти и въпроси:
Емил Карлов – ел.поща: emilkarlov@abv.bg

 

Основна информация

 

На 28 февруари 2016 г. в България ще се проведе Московската олимпиада за ученици от 1. до 4. клас. Организатор за България е Емил Карлов от Математическата гимназия в Ямбол.

 

Московската олимпиада за малки ученици е доста сложно състезание, но обикновено българчетата постигнат високи резултати и имаме отличени ученици на съвсем челните позиции.

 

Задачите са на български. Превеждат се от организаторите от МГ Ямбол.

 

Организация за София

Московската олимпиада за малки ученици ще се проведе в Детската академия на науките, изкуствата и спорта в София, съобщи за „Данибон“ Ирина Шопова, управител на Академията. Тя потвърди, че датата за България е 28 февруари.

 

Началният час на Московската олимпиада в Детската академия е 10,00 ч.

 

За 1. клас състезанието е с продължителност 60 минути, за 2. и 3. клас – 90 минути, за 4. клас – 120 минути.

 

В Детската академия на науките, изкуствата и спорта в София тече записване за олимпиадата.

Задачи за подготовка

 

Задачите в Московската олимпиада за малки ученици са много интересни, нестандартни, запомнящи се, но и много трудни. Разговаряла съм с възрастни, които споделят, че и те доста трябва да се замислят върху задачите за 1 клас.

 

Ето една приятна задачка за 1 клас от 2014 година:

 

„Маншон, Мъхеста брада и Полуобувка си купили сладолед. Маншон казал – „Най-много сладолед изяде Полуобувка“, „Не аз изядох по-малко от Мъхеста брада“- казал Полуобувка. „Ние с Полуобувка ядохме поравно сладолед“ – казал Мъхеста брада. Кой е изял най-малко сладолед, ако всички са излъгали?“

 

Задачи за подготовка можете да намерите ТУК и ТУК.  

2015

 

Условия на задачите за първи клас

Условия на задачите за втори клас

Условия на задачите за трети клас

Условия на задачите за четвърти клас

Коментари по условията на задачите на руски език

Създател на Московската олимпиада е творческата лаборатория „2х2″ (Русия). Състезанието се провежда, ако не се лъжа, за 4-та поредна година в България.

За Йорданка Бонева-Благоева

Създава "Данибон" през 2010 г. Вярва в максимата "Ценно е да знаеш". Опитва се да сподели всички знания, информации и опит, които смята за ценни и полезни, в "Данибон". Радва се, когато "Данибон" помага и на другите.