Рубрики
Начало » Образование » Областен кръг на олимпиадата по информатика (2015)

Областен кръг на олимпиадата по информатика (2015)

smg

Класираните ученици от СМГ трябва да се явят на олимпиадата в своето училище.

Хронология

20.3.2015 г. – 21,41 ч.

ЗАДАЧИ И РЕШЕНИЯ – http://keleved.com/и http://www.math.bas.bg/infos/

На сайта http://keleved.com/ е записано:

„Областният кръг беше проведен от 14:00 до 19:00 часа на 20 март 2015 г.

Условия на задачите по групи: A, B, C, D, E и общ архив.

Данни за проверяващата система, време и памет.

Може да видите тестовете и авторските решения по групи: A, B, C, D, E.

Архив с решенията на участниците.

Очаквайте резултатите от проверяващата система.

Отговори на често задавани въпроси по условията на задачите:

1. За зад. C3 – в текста на описането на входа трябва да се разменят местата
на Тi и Pi.

2. За зад, E1 - една звездичка образува ли правоъгълник ? – Отг. Да

3. За зад. C1 - винаги ли може да бъде направено исканото разпределение? – Да

4. За зад. В3 - При подбора на торбичките, дали от всеки вид бонбоните са
четни (нечетни) във всяка торбичка поотделно ? – Не, сумарният брой трябва да е
четен (нечетен) за всеки вид бонбони.“

Обща информация за областния кръг на Националната олимпиада по информатика

На 20 март 2015 г. от 14.00 часа ще се проведе областният кръг на Националната олимпиада по информатика. Условията на задачите ще бъдат публикувани в 13,30 часа в сайтовете:http://www.math.bas.bg/infos/ и http://keleved.com/.

Решенията на състезателите ще бъдат проверени от Националната комисия след като бъдат изпратени от организаторите по места, съгласно приложените указания.

В сайта http://keleved.com/ ще бъде поддържана оперативна информация по време на състезанието.

Къде трябва да се явят допуснатите ученици от София?

В София допуснатите ученици до областния кръг трябва да се явят в две училища – СМГ и НПМГ. Ето информация от сайта на РИО-София:

Класираните ученици от СМГ да се явят не по-късно от 13.30 часа на 20.03.2015г. в сградата на СМГ, ул. „Искър“ №61.

Всички останали класирани ученици да се явят не по-късно от 13.30 часа на 20.03.2015г. в сградата на НПМГ, ул. „Бигла“ № 56.

Допуснати състезатели до областния кръг в София:

Група А:

1 Марин Благоев Шаламанов НПМГ 12 A 300

2 Даниел Райков Атанасов СМГ 11 A 300

3 Христо Веселинов Венев СМГ 11 A 300

4 Емил Веселинов Георгиев НПМГ 11 A 250

5 Кристиян Людмилов Цъклев СМГ 12 A 240

6 Иво Даниел Дилов СМГ 11 A 240

7 Цветомир Николаев Кайджиев СМГ 11 A 240

8 Емил Пламенов Дудев ТУЕС 12 A 200

9 Божидар Божидаров Василев СМГ 11 A 195

10 Христо Цветанов Стоянов СМГ 12 A 170

11 Георги Кирилов Господинов НПМГ 12 A 165

12 Иван Раданов ИвановСМГ 12 A 160

13 Марам Зухер Баядсе НПМГ 11 A 140

14 Станислав Веселинов Берегов ТУЕС 12 A 100

Група В
1 Росен Росенов Бахтев СМГ 11 B 300
2 Виктор Николаев Терзиев СМГ 9 B 296
3 Иван Руменов Табашки НПМГ 10 B 252
4 Александър Валентинов Иванов СМГ 10 B 248
5 Явор Василев Лаков СМГ 9 B 194
6 Божидар Велизаров Широв СМГ 10 B 186
7 Христо Иванов Попов СМГ 10 B 186
8 Никол Стилиян Вукадинова СМГ 10 B 180
9 Венелин Руменов Дечков НПМГ 10 B 178
10 Кристиан Василев Костов НПМГ 10 B 158
11 Радостин Ангелов Ангелов ТУЕС 10 B 142
12 Иван Кирилов Минголов СМГ 10 B 128
13 Димитър Николаев Татарски НПМГ 9 B 120
14 Мартин Георгиев Игнатов НПМГ 9 B 120
15 Теодор Генчев Тодоров НПМГ 10 B 116
16 Димитър Здравков Ружев СМГ 10 B 116
17 Виктор Красимиров Костов СМГ 10 B 112
18 Тина Владимирова Владимирова СМГ 10 B 106
19 Лазар Димитров Неновски СМГ 9 B 102
20 Кирил Атанасов Бангачев СМГ 9 B 100
21 Боян Олег Златарски НПМГ 9 B 96
22 Иван Александров Иванов СМГ 10 B 96
23 Петко Василев Георгиев ТУЕС 10 B 96
Група С
1 Иван Даниелов Иванов Американски колеж 9 C 2 95
2 Николай Евгениев Благоев Американски колеж 8 C 270
3 Иван Александров Дурев СМГ 8 C 215
4 Станислава Пламенова Тодорова 164 ГПИЕ  8 C 190
5 Камен Валентинов Павлов СМГ 8 C 185
6 Телерик Тодоров Арсов ТУЕС 8 C 160
7 Калоян Георгиев Механджийски СМГ 8 C 147
8 Виктор Ивайлов Найчев ТУЕС 8 C 116
9 Методи Велизаров Гачев Американски колеж 8 C 112
10 Димитър Христов Цветков СМГ 8 C 105
11 Станислав Чавдаров Николов СМГ 7 C 100
Група D

1 Стефания Цветанова Цветкова 133 СОУ 7 D 300

2 Игнес Михаилова Симеонова 43ОУ 7 D 300

3 Веселин Христов Пенев 140 СОУ 7 D 250

4 Димо Димов Чанев 5ОУ 7 D 240

5 Александър Живодаров Василев СМГ 7 D 240

6 Александър Георгиев Радославов СМГ 7 D 200

7 Йордан Боянов Илиев СМГ 6 D 170

8 Цветан Ивелинов Иванов СМГ 6 D 170

9 Николай Красимиров Рангелов 28 СОУ 7 D 160

10 Алекс Иванов Цветанов СМГ 6 D 140

11 Йоана Петрова Кичева СМГ 6 D 140

12 Драгомир Драгомиров Ганев ПЧМГ 6  D 120

13 Давид Станислав Мавродиев 88 СОУ 7 D 100

14 Кристиян Мирославов Стефанов СМГ 6 D 100

15 Маргарита Велчева Стефанова СМГ 6 D 100

Група Е
1 Крум Борисов Ангелов 145 ОУ 5 E 240
2 Владислав Ивайлов Георгиев ПЧМГ 5 Е 240
3 Константин Каменов Каменов СМГ 5 Е 240
4 Томислав Миленов Димитров СМГ 5 Е 200
5 Ема Илиянова Славкова 125 СОУ 5 E 160

Време за работа на състезателите:

А и В групи – 5 часа

С и D групи – 4 часа

Е група – 3 часа

Указания за провеждане на областния кръг – вижте тук.

ЗАДАЧИ за подготовка

Можете да ги намерите тук. Отидете на „Национална олимпиада по информатика“. Изберете дадена година и когато отворите страницата, там ще откриете и задачи от областния кръг.

 

За Йорданка Бонева-Благоева

Създава "Данибон" през 2010 г. Вярва в максимата "Ценно е да знаеш". Опитва се да сподели всички знания, информации и опит, които смята за ценни и полезни, в "Данибон". Радва се, когато "Данибон" помага и на другите.