Рубрики
Начало » Образование » Училища » Кандидатстване » Класация на паралелките в столичните гимназии според минималния бал на младежите (2017)

Класация на паралелките в столичните гимназии според минималния бал на младежите (2017)

 

skateboarder-388977_640

 

Кои са най-желаните паралелки в столичните гимназии от момчетата?

Използваме справката, публикувана от РУО София-град, за минималните и максималните балове за прием в 8 клас. Тя съдържа информация и за баловете по пол. За да определим към кои паралелки са се насочили момчетата, ще вземем предвид и тези, които са без квоти. Информацията е по-скоро за ориентир какви са предпочитанията при учениците от двата пола. В тази статия ще поместя класация на паралелките в столичните училища според минималния бал на младежите, а тук можете да видите какво е положението при момичетата.

 

Топ 10 на най-желаните паралелки в столичните училища от младежите (2017)

Във втората колона е мястото според справката на РУО София-град, която е за всички паралелки и са подредени по максимален бал.

 

 

№ момчета № по ред МОН Училище Паралелка Минимален бал Максимален бал Пол
1 1 2216306 СМГ „П. Хилендарски“ 3062 Математически-НЕ 485 497.5 без квоти
2 2 2216306 СМГ „П. Хилендарски“ 3061 Математически-АЕ 472.5 496.25 без квоти
3 7 2204091 91 НЕГ 0911 Чужди езици-НЕ 450 488 младежи
4 31 2224073 73. СУ „Владислав Граматик“ 0734 Чужди езици-НЕ:АЕ:М 446.5 465 младежи
5 11 2211304 НПМГ 3041 Математически-АЕ 445 484.5 без квоти
6 73 2224073 73. СУ „Владислав Граматик“ 0731 Чужди езици-НЕ:РЕ:М 439.5 445 младежи
7 19 2216164 164 ГПИЕ 1641 Чужди езици-ИЕ;АЕ 436 478 младежи
8 70 2224073 73. СУ „Владислав Граматик“ 0733 Чужди езици-НЕ:ФЕ:БЕЛ 435 446 младежи
9 44 2224073 73. СУ „Владислав Граматик“ 0732 Чужди езици-НЕ:РЕ:БЕЛ 434.5 457.5 младежи
10 6 2211304 НПМГ 3042 Математически-НЕ 433 490.5 без квоти

 

Топ 20

Във втората колона е мястото според справката на РУО София-град, която е за всички паралелки и са подредени по максимален бал.

11 16 2211304 НПМГ 3045 Софтуерни и хардуерни науки-АЕ 431.5 480.5 без квоти
12 72 2206302 ІІ АЕГ „Томас Джеферсън“ 3021 Чужди езици-АЕ:НЕ:М:Г 427 445 младежи
13 67 2216301 Първа АЕГ 3015 Чужди езици-АЕ;НЕ;БЕЛ 425.5 447 младежи
14 8 2213350 ТУЕС към ТУ-София 3501 Системно програмиране-АЕ 421 486.25 без квоти
15 36 2216301 Първа АЕГ 3013 Чужди езици-АЕ;ИЕ;М 420 463 младежи
16 88 2206302 ІІ АЕГ „Томас Джеферсън“ 3022 Чужди езици-АЕ:НЕ:БЕЛ 419.5 433.5 младежи
17 35 2216164 164 ГПИЕ 1644 Чужди езици-ИЕ;ИтЕ 419 463 младежи
18 26 2216164 164 ГПИЕ 1642 Чужди езици-ИЕ;ФЕ 416.5 470 младежи
19 34 2216301 Първа АЕГ 3014 Чужди езици-АЕ;НЕ;Х 415.5 463 младежи
20 91 2216164 164 ГПИЕ 1643 Чужди езици-ИЕ;ПортЕ 412.5 432 младежи

 

 

Топ 50

Във втората колона е мястото според справката на РУО София-град, която е за всички паралелки и са подредени по максимален бал.

 

21 5 2213350 ТУЕС към ТУ-София 3502 Компютърни мрежи 410.5 491 без квоти
22 81 2216301 Първа АЕГ 3012 Чужди езици-АЕ;ИЕ;БЕЛ 409.5 440 младежи
23 98 2206302 ІІ АЕГ „Томас Джеферсън“ 3024 Чужди езици-АЕ:ИЕ:М:Г 406.5 427 младежи
24 66 2216301 Първа АЕГ 3011 Чужди езици-АЕ;РЕ 405.5 447 младежи
25 96 2211035 35. СУ „Добри Войников“ 0351 Чужди езици-НЕ;РЕ;БЕЛ 403 428 без квоти
26 122 2206302 ІІ АЕГ „Томас Джеферсън“ 3023 Чужди езици-АЕ:НЕ:Х:Б 402 419 младежи
27 51 2206302 ІІ АЕГ „Томас Джеферсън“ 3027 Чужди езици-АЕ:РЕ:М:БЕЛ 401.5 454 младежи
28 53 2216301 Първа АЕГ 3017 Чужди езици-АЕ;ФЕ;М 400.5 451 младежи
29 63 2206302 ІІ АЕГ „Томас Джеферсън“ 3025 Чужди езици-АЕ:ИЕ:И:БЕЛ 400.5 448.5 младежи
30 121 2216301 Първа АЕГ 3016 Чужди езици-АЕ;ФЕ;БЕЛ 399 419 младежи
31 129 2206302 ІІ АЕГ „Томас Джеферсън“ 3026 Чужди езици-АЕ:ИЕ:Г:И 397.5 416 младежи
32 68 2222009 9 ФЕГ 0092 Чужди езици-ФЕ;АЕ;М 397 446.5 младежи
33 140 2211035 35. СУ „Добри Войников“ 0352 Чужди езици-НЕ;РЕ;М 393 410 младежи
34 130 2222009 9 ФЕГ 0091 Чужди езици-ФЕ;АЕ;БЕЛ 392.5 415.5 младежи
35 124 2211035 35. СУ „Добри Войников“ 0354 Чужди езици-ФЕ;РЕ;БЕЛ 390 418.5 без квоти
36 126 2222009 9 ФЕГ 0093 Чужди езици-ФЕ;АЕ;Б 386 417.5 младежи
37 12 2222009 9 ФЕГ 0096 Чужди езици-ФЕ;ИЕ;М 385 483 младежи
38 71 2224433 НТБГ 4332 Банково дело-АЕ 383 445 младежи
39 90 2222009 9 ФЕГ 0097 Чужди езици-ФЕ;НЕ;БЕЛ 382 432 младежи
40 180 2222009 9 ФЕГ 0094 Чужди езици-ФЕ;ИЕ;БЕЛ 378.5 391 младежи
41 176 2222009 9 ФЕГ 0095 Чужди езици-ФЕ;ИЕ;Г 375 393 младежи
42 169 2211035 35. СУ „Добри Войников“ 0353 Чужди езици-НЕ;РЕ;Г 374 397.5 младежи
43 170 2222133 133 СУ „А.С.Пушкин“ 1331 Чужди езици-АЕ;РЕ 374 397 младежи
44 40 2209051 51 СУ 0513 Изобразително изкуство-АЕ 371.5 459.5 без квоти
45 93 2221031 31СУЧЕМ „Иван Вазов“ 0314 Чужди езици – ИЕ/АЕ 370.5 430.5 без квоти
46 168 2224022 22 СУ „Г. С. Раковски“ 0222 Чужди езици-АЕ:НЕ 370.5 397.5 без квоти
47 111 2221031 31СУЧЕМ „Иван Вазов“ 0313 Чужди езици-НЕ/АЕ 369.5 422 без квоти
48 42 2204018 18 СУ „Уилям Гладстон“ 0185 Чужди езици-ЯЕ;АЕ 368 458.5 без квоти
49 103 2224022 22 СУ „Г. С. Раковски“ 0221 Чужди езици-АЕ;ИЕ 367.5 424.5 без квоти
50 75 2211419 СГСАГ „ХРИСТО БОТЕВ“ 4191 Строителство и архитектура-АЕ 366.25 443 без квоти

 

Топ 100

 

Във втората колона е мястото според справката на РУО София-град, която е за всички паралелки и са подредени по максимален бал.

 

51 139 2221031 31СУЧЕМ „Иван Вазов“ 0312 Чужди езици-АЕ/ИЕ 363.5 410 без квоти
52 92 2224022 22 СУ „Г. С. Раковски“ 0223 Чужди езици-ИЕ:АЕ 361.5 430.5 без квоти
53 80 2211304 НПМГ 3048 Природни науки-АЕ;Б 361.18 440.47 без квоти
54 119 2222133 133 СУ „А.С.Пушкин“ 1333 Чужди езици-РЕ:АЕ 361 419.5 младежи
55 100 2221031 31СУЧЕМ „Иван Вазов“ 0311 Чужди езици-АЕ/НЕ 360 426 без квоти
56 47 2211304 НПМГ 3049 Природни науки-АЕ;Б;Х 355.59 456.82 без квоти
57 173 2211035 35. СУ „Добри Войников“ 0355 Чужди езици-ФЕ;РЕ;ИТ 355 395.5 младежи
58 203 2222133 133 СУ „А.С.Пушкин“ 1332 Чужди езици-ФЕ;РЕ 354.5 373 младежи
59 28 2211419 СГСАГ „ХРИСТО БОТЕВ“ 4192 Строителство и архитектура-НЕ 354.25 469 без квоти
60 114 2205407 СПГЕ „Джон Атанасов“ 4075 Системно програмиране-АЕ 353.75 421 без квоти
61 156 2224433 НТБГ 4333 Банково дело-НЕ 353 402.5 младежи
62 83 2211304 НПМГ 3046 Природни науки-АЕ;Х 349 438.75 без квоти
63 197 2224433 НТБГ 4339 Икономическа информатика-АЕ 348.5 377.5 младежи
64 127 2204018 18 СУ „Уилям Гладстон“ 0184 Чужди езици-ФЕ;АЕ 348 417 без квоти
65 148 2224433 НТБГ 4338 Електронна търговия-АЕ 346.5 405 младежи
66 145 2204018 18 СУ „Уилям Гладстон“ 0181 Чужди езици-АЕ;НЕ 345.5 406 без квоти
67 89 2204134 134. СУ „Д. Дебелянов“ 1341 Чужди езици-АЕ 345 432.25 без квоти
68 94 2211304 НПМГ 3043 Математически – АЕ/Ф 345 429.67 без квоти
69 125 2204018 18 СУ „Уилям Гладстон“ 0182 Чужди езици-НЕ;АЕ 345 418 без квоти
70 181 2204032 32.СУИЧЕ „Св. Климент Охридски 0321 Чужди езици-АЕ;НЕ 343 390 младежи
71 144 2204018 18 СУ „Уилям Гладстон“ 0183 Чужди езици-ФЕ;ИЕ 338 406 без квоти
72 188 2224433 НТБГ 4337 Бизнес администрация-ИЕ 338 382 младежи
73 152 2204032 32.СУИЧЕ „Св. Климент Охридски 0322 Чужди езици-АЕ;ИЕ 336.5 403 младежи
74 20 2211304 НПМГ 3047 Природни науки-НЕ 332.18 477.5 без квоти
75 209 2204032 32.СУИЧЕ „Св. Климент Охридски 0324 Чужди езици-АЕ;РЕ 332 369.5 младежи
76 102 2224433 НТБГ 4331 Застрахователно и осигурително дело-НЕ 331 425 младежи
77 184 2205119 119 СУ „Академик М. Арнаудов“ 1191 Хуманитарни науки-АЕ 327.75 387 без квоти
78 221 2224433 НТБГ 4334 Банково дело-ФЕ 327.5 365.5 младежи
79 202 2224433 НТБГ 4335 Банково дело-РЕ 324 373 младежи
80 183 2222007 7. СУ „Свети Седмочисленици“ 0072 Чужди езици-АЕ;НЕ;БЕЛ 323.5 387 без квоти
81 86 2204018 18 СУ „Уилям Гладстон“ 0188 Чужди езици-КорЕ;АЕ 323 437 без квоти
82 118 2204018 18 СУ „Уилям Гладстон“ 0187 Чужди езици-КитЕ;АЕ 322 420 без квоти
83 223 2204032 32.СУИЧЕ „Св. Климент Охридски 0323 Чужди езици-АЕ;ФЕ 321 365 младежи
84 106 2222012 12 СУ „Цар Иван Асен ІІ“ 0122 Чужди езици-НЕ 320 424 без квоти
85 62 2211304 НПМГ 3044 Икономическо развитие-АЕ 316 448.5 без квоти
86 79 2224433 НТБГ 4336 Оперативно счетоводство-НЕ 316 442 младежи
87 113 2222007 7. СУ „Свети Седмочисленици“ 0071 Чужди езици-АЕ;ИЕ;БЕЛ 315.5 421.5 без квоти
88 141 2222012 12 СУ „Цар Иван Асен ІІ“ 0121 Чужди езици-АЕ 315.25 409.5 без квоти
89 153 2216001 1 СУ „Пенчо П. Славейков“ 0011 Чужди езици-ИЕ;АЕ 314.25 402.75 без квоти
90 117 2204134 134. СУ „Д. Дебелянов“ 1342 Природни науки-АЕ 314 420 без квоти
91 137 2205407 СПГЕ „Джон Атанасов“ 4077 Приложно програмиране-АЕ 313 410.75 без квоти
92 162 2221031 31СУЧЕМ „Иван Вазов“ 0315 Математически-АЕ 312.5 401 без квоти
93 201 2222127 127 СРЕДНО УЧИЛИЩЕ 1274 Чужди езици-АЕ:ИЕ:БЕЛ:Г 309 374.5 без квоти
94 147 2211420 НФСГ 4201 Икономика и мениджмънт-АЕ 306 405.5 младежи
95 97 2216001 1 СУ „Пенчо П. Славейков“ 0013 Чужди езици-АЕ;ИЕ 303.5 427 без квоти
96 198 2222127 127 СРЕДНО УЧИЛИЩЕ 1271 Чужди езици-АЕ;НЕ;БЕЛ;И 302 377 без квоти
97 25 2204134 134. СУ „Д. Дебелянов“ 1343 Софтуерни и хардуерни науки-АЕ 300.75 470.5 без квоти
98 171 2211419 СГСАГ „ХРИСТО БОТЕВ“ 4196 Парково строителство и озеленяване-АЕ 296.5 396.5 без квоти
99 172 2224432 ПГТМД-София 4322 Интериорен дизайн-ИтЕ 295 395.5 без квоти
100 57 2204134 134. СУ „Д. Дебелянов“ 1344 Софтуерни и хардуерни науки-АЕ/Иврит 294.5 450 без квоти

 

Топ 200

Във втората колона е мястото според справката на РУО София-град, която е за всички паралелки и са подредени по максимален бал.

 

101 230 2222127 127 СРЕДНО УЧИЛИЩЕ 1275 Чужди езици-АЕ:ИЕ:БЕЛ:Б 294.5 360 без квоти
102 248 2211420 НФСГ 4204 Търговия-АЕ 294 348.5 младежи
103 278 2222007 7. СУ „Свети Седмочисленици“ 0073 Чужди езици-АЕ;НЕ;М 294 321.5 без квоти
104 207 2205407 СПГЕ „Джон Атанасов“ 4074 Компютърни мрежи-АЕ 293.75 370.5 без квоти
105 195 2221138 138 СУ“Проф.В.Златарски“ 1381 Чужди езици-АЕ/ИЕ 291.75 378.5 без квоти
106 229 2222007 7. СУ „Свети Седмочисленици“ 0074 Чужди езици-АЕ;ФЕ;Б 291.5 360 без квоти
107 161 2209051 51 СУ 0511 Софтуерни и хардуерни науки-АЕ 290.5 401 без квоти
108 167 2221138 138 СУ“Проф.В.Златарски“ 1383 Чужди езици-ЯЕ/АЕ 290.5 397.75 без квоти
109 187 2224432 ПГТМД-София 4324 Графичен дизайн-АЕ 289 382.25 без квоти
110 143 2209019 19 СУ „Елин Пелин“ 0193 Предприемачески-НЕ 288.5 407.5 без квоти
111 211 2222127 127 СРЕДНО УЧИЛИЩЕ 1272 Чужди езици-АЕ;НЕ:БЕЛ:М 288.5 368.5 без квоти
112 135 2211420 НФСГ 4202 Икономика и мениджмънт-НЕ 287.75 411 младежи
113 236 2222127 127 СРЕДНО УЧИЛИЩЕ 1273 Чужди езици-АЕ:ФЕ 287 354.5 без квоти
114 56 2209019 19 СУ „Елин Пелин“ 0191 Предприемачески-АЕ/НорвЕ 281.75 450 без квоти
115 159 2211419 СГСАГ „ХРИСТО БОТЕВ“ 4195 Геодезия-АЕ 281.75 401.5 без квоти
116 206 2205119 119 СУ „Академик М. Арнаудов“ 1194 Чужди езици-РЕ 280.75 371.25 без квоти
117 165 2202002 2. СУ „Акад.Емилиян Станев“ 0023 Хуманитарни науки-АЕ 278.25 399.25 без квоти
118 232 2209051 51 СУ 0512 Софтуерни и хардуерни науки-АЕ/ИИ 277 359.5 без квоти
119 142 2204018 18 СУ „Уилям Гладстон“ 0186 Чужди езици-АрЕ;АЕ 276 409 без квоти
120 249 2205407 СПГЕ „Джон Атанасов“ 4073 Компютърна техника и технологии-АЕ 274.75 346.5 без квоти
121 110 2224432 ПГТМД-София 4321 Моден дизайн-ФЕ 274.5 422.25 без квоти
122 133 2223431 ПГ по телекомуникации 4315 Системно програмиране-АЕ 272 412.25 без квоти
123 213 2211419 СГСАГ „ХРИСТО БОТЕВ“ 4197 Недвижими имоти-АЕ 271.5 368 без квоти
124 160 2211417 ПГО 4172 Моден дизайн-АЕ 271 401 без квоти
125 285 2211420 НФСГ 4203 Икономика и мениджмънт-ФЕ 270 316 младежи
126 166 2216001 1 СУ „Пенчо П. Славейков“ 0014 Чужди езици-АЕ;РЕ/НЕ 269.75 399 без квоти
127 174 2221138 138 СУ“Проф.В.Златарски“ 1382 Чужди езици-АЕ/НЕ 268.5 395 без квоти
128 222 2209019 19 СУ „Елин Пелин“ 0192 Предприемачески-АЕ/ДатскиЕ 268 365 без квоти
129 280 2211420 НФСГ 4205 Търговия-НЕ 265.5 320.25 младежи
130 227 2211419 СГСАГ „ХРИСТО БОТЕВ“ 4193 Водно строителство-АЕ 264.75 360.75 без квоти
131 220 2204030 30 СУ „Братя Миладинови“ 0302 Чужди езици – АЕ/ИЕ 264.5 365.5 без квоти
132 157 2212303 33 ЕГ „СВЕТА СОФИЯ“ 0332 Чужди езици-АЕ/ИЕ 264 402 без квоти
133 138 2202002 2. СУ „Акад.Емилиян Станев“ 0022 Чужди езици -АЕ;ИЕ 263 410 без квоти
134 149 2204402 НПГПТО „М.В.Ломоносов“ 4026 Компютърна техника и технологии-АЕ 262.5 404 без квоти
135 237 2216423 СПГТ 4236 Организация на хотелиерството-АЕ 259.5 353.5 без квоти
136 151 2222012 12 СУ „Цар Иван Асен ІІ“ 0123 Чужди езици-ФЕ 257.5 403 без квоти
137 205 2205407 СПГЕ „Джон Атанасов“ 4072 Микропроцесорна техника-АЕ 257.25 371.75 без квоти
138 155 2216001 1 СУ „Пенчо П. Славейков“ 0012 Чужди езици-ИЕ;РЕ/НЕ 256.5 402.5 без квоти
139 225 2204030 30 СУ „Братя Миладинови“ 0301 Чужди езици – АЕ/НЕ 256.5 363.5 без квоти
140 233 2216423 СПГТ 4231 Произв.и обсл.в завед.за хранене и развл.-АЕ 253 358 без квоти
141 231 2205119 119 СУ „Академик М. Арнаудов“ 1192 Природни науки-АЕ 250 359.5 без квоти
142 265 2211419 СГСАГ „ХРИСТО БОТЕВ“ 4194 Транспортно строителство-АЕ 247 333 без квоти
143 132 2221157 157 ГИЧЕ „Сесар Вайехо“ 1571 Чужди езици-ИЕ;АЕ 244 413 без квоти
144 287 2205119 119 СУ „Академик М. Арнаудов“ 1193 Предприемачески-АЕ 244 312 без квоти
145 257 2212303 33 ЕГ „СВЕТА СОФИЯ“ 0331 Чужди езици-АЕ/НЕ 243.5 338.5 без квоти
146 193 2202002 2. СУ „Акад.Емилиян Станев“ 0021 Чужди езици – АЕ;НЕ 240.5 379.5 без квоти
147 215 2202401 ПГЕБ“Проф. д-р Асен Златаров“ 4011 Технология на фарм. и парф.-козметични продукти – АЕ 240 367.5 без квоти
148 245 2216423 СПГТ 4237 Екскурзоводско обслужване-АЕ 239 349 без квоти
149 273 2204402 НПГПТО „М.В.Ломоносов“ 4024 Очна оптика-АЕ 238 326 без квоти
150 112 2205105 105. СУ „Атанас Далчев“ 1051 Чужди езици-ИтЕ 236.5 421.75 без квоти
151 4 2213125 125 СУ „Боян Пенев“ 1251 Математически-АЕ 235 491 без квоти
152 191 2221138 138 СУ“Проф.В.Златарски“ 1384 Чужди езици-КитЕ/АЕ 232.75 381.25 без квоти
153 131 2217424 ПГЕА 4243 Системно програмиране-АЕ 227.25 415 без квоти
154 43 2223431 ПГ по телекомуникации 4317 Приложно програмиране-АЕ 227 458.25 без квоти
155 105 2208413 СГХСТ 4132 Декорация на сладкарски изделия-АЕ 227 424 без квоти
156 208 2205407 СПГЕ „Джон Атанасов“ 4076 Възобновяеми енергийни източници-АЕ 224.75 369.5 без квоти
157 108 2204402 НПГПТО „М.В.Ломоносов“ 4021 Лазерна и оптична техника- АЕ 221.5 423 без квоти
158 240 2204402 НПГПТО „М.В.Ломоносов“ 4022 Медицинска техника-НЕ 220.5 352 без квоти
159 234 2205105 105. СУ „Атанас Далчев“ 1052 Чужди езици-АЕ 219 356 без квоти
160 235 2213144 144 СУ „Народни будители“ 1443 Български танци-АЕ 219 356 без квоти
161 268 2224432 ПГТМД-София 4323 Комп. проект. и десен. на тъкани площни изделия-АЕ 218.5 331 без квоти
162 253 2204030 30 СУ „Братя Миладинови“ 0303 Икономическо развитие-ИЕ 218 343 без квоти
163 179 2212096 96. СУ „Л. Н. Толстой“ 0961 Чужди езици-АЕ 217 391.5 без квоти
164 327 2202002 2. СУ „Акад.Емилиян Станев“ 0024 Предприемачески-АЕ 216.5 261.5 без квоти
165 194 2204311 ПГИИРЕ 3111 Чужди езици – Рум.E 216 379 без квоти
166 296 2205407 СПГЕ „Джон Атанасов“ 4071 Промишлена електроника-НЕ 215.5 301.5 без квоти
167 260 2216423 СПГТ 4235 Кетъринг-ИЕ 215 335 без квоти
168 175 2204402 НПГПТО „М.В.Ломоносов“ 4025 Кинотехника, аудио- и видеосистеми-АЕ 214 394 без квоти
169 210 2206410 ПГАВТ „А.С.ПОПОВ“ 4104 Приложно програмиране-АЕ 208 368.5 без квоти
170 251 2211021 21 СУ „ХРИСТО БОТЕВ“ 0211 Чужди езици-АЕ 206 345 без квоти
171 255 2221023 23 СУ „Фредерик Ж.-Кюри“ 0233 Предприемачески-АЕ 201 340.5 без квоти
172 85 2220308 ПГИИ „Проф. Н. Райнов“ 3082 Компютърна графика 198.5 437 без квоти
173 200 2213125 125 СУ „Боян Пенев“ 1252 Хуманитарни науки-АЕ 198.5 375.5 без квоти
174 300 2216423 СПГТ 4233 Произв.и обсл.в завед.за хранене и развл.-РЕ 197 289 без квоти
175 250 2223431 ПГ по телекомуникации 4313 Компютърна техника и технологии-АЕ 196.75 346 без квоти
176 196 2213128 128 СУ „Алберт Айнщайн“ 1281 Софтуерни и хардуерни науки-AE 195.5 378 без квоти
177 258 2216423 СПГТ 4232 Произв.и обсл.в завед.за хранене и развл.-НЕ 195.5 336 без квоти
178 178 2223431 ПГ по телекомуникации 4314 Компютърни мрежи-АЕ 195 392.25 без квоти
179 315 2216423 СПГТ 4234 Кетъринг-ИтЕ 195 277 без квоти
180 107 2213081 81. СУ „Виктор Юго“ 0811 Чужди езици-AE 191 423 без квоти
181 293 2206410 ПГАВТ „А.С.ПОПОВ“ 4102 Компютърна техника и технологии-АЕ 190.5 303.5 без квоти
182 228 2206409 ПГТЕ „Хенри Форд“ 4097 Автомобилна мехатроника-АЕ 189 360.5 без квоти
183 244 2205408 ПГФК „Княгиня Евдокия“ 4081 Организация и технология на фризьорските услуги-АЕ 186 349.5 без квоти
184 284 2205105 105. СУ „Атанас Далчев“ 1053 Софтуерни и хардуерни науки-АЕ 184 316 без квоти
185 330 2204402 НПГПТО „М.В.Ломоносов“ 4023 Измервателна и организационна техника-АЕ 181.5 255.5 без квоти
186 294 2219044 44. СУ „НЕОФИТ БОЗВЕЛИ“ 0441 Софтуерни и хардуерни науки-АЕ 180 302 без квоти
187 262 2202401 ПГЕБ“Проф. д-р Асен Златаров“ 4013 Екология и опазване на околната среда-НЕ 179 333.5 без квоти
188 204 2209036 36 СУ „Максим Горки“ 0361 Чужди езици-ИтЕ;АЕ 178 372 без квоти
189 239 2214054 54 СУ 0541 Чужди езици-АЕ;НЕ 177.5 352 без квоти
190 99 2216001 1 СУ „Пенчо П. Славейков“ 0015 Изобразително изкуство-АЕ 176 426.5 без квоти
191 247 2206409 ПГТЕ „Хенри Форд“ 4099 Ремонт на летателни апарати-АЕ 174 348.5 без квоти
192 218 2214101 101 СУ „БАЧО КИРО“ 1011 Икономическо развитие-АЕ 173.5 366.25 без квоти
193 297 2211417 ПГО 4173 Констр., моделиране и технол. на облекло от текстил-АЕ 172.5 299 без квоти
194 243 2202401 ПГЕБ“Проф. д-р Асен Златаров“ 4012 Технология на хомеопатичните и фитопродукти-АЕ 172 350 без квоти
195 154 2208017 17 СУ „Дамян Груев“ 0171 Чужди езици-ФЕ 171.5 402.5 без квоти
196 323 2206410 ПГАВТ „А.С.ПОПОВ“ 4103 Компютърни мрежи-АЕ 171 267.5 без квоти
197 238 2212303 33 ЕГ „СВЕТА СОФИЯ“ 0333 Чужди езици-АЕ/РЕ 165 352 без квоти
198 336 2206409 ПГТЕ „Хенри Форд“ 4095 Топлотехника – отопл., климатична, вентил. и хладилна-АЕ 165 246 без квоти
199 291 2223431 ПГ по телекомуникации 4311 Телекомуникационни системи-АЕ 163.25 305.5 без квоти
200 177 2217151 Национално СУ „София“ 1511 Изобразително изкуство-АЕ 161.5 392.5 без квоти

 

Топ 300+

 

Във втората колона е мястото според справката на РУО София-град, която е за всички паралелки и са подредени по максимален бал.

201 301 2201400 ПГТ „Алеко Константинов“ 4001 Организация на хотелиерството-АЕ 161 288 без квоти
202 252 2215170 170 СУ „Васил Левски“ 1702 Предприемачески-АЕ 159.25 343 без квоти
203 271 2206410 ПГАВТ „А.С.ПОПОВ“ 4101 Телекомуникационни системи – АЕ 146.5 328.5 без квоти
204 224 2214054 54 СУ 0543 Софтуерни и хардуерни науки-АЕ 146 364 без квоти
205 264 2212056 56.СУ „Проф. К. Иречек“ 0563 Предприемачески-АЕ 145.5 333 без квоти
206 318 2217424 ПГЕА 4241 Компютърни мрежи-АЕ 141.5 274.25 без квоти
207 272 2211417 ПГО 4171 Сценичен костюм-АЕ 141 326 без квоти
208 182 2221023 23 СУ „Фредерик Ж.-Кюри“ 0232 Чужди езици-ИтЕ 139 388.5 без квоти
209 283 2212056 56.СУ „Проф. К. Иречек“ 0562 Икономическо развитие-АЕ 138.5 319 без квоти
210 317 2219095 95 СУ 0952 Чужди езици – РЕ 137.5 275 без квоти
211 303 2213118 118 СУ 1181 Софтуерни и хардуерни науки-АЕ 136.5 286.5 без квоти
212 275 2208413 СГХСТ 4131 Производство на хляб,хлебни и сладкарски изделия-АЕ 136 324.75 без квоти
213 281 2209132 132. СУ „Ваня Войнова“ 1321 Софтуерни и хардуерни науки-АЕ 135 319.25 без квоти
214 325 2206411 ПГХВТ 4113 Производство на захар и захарни изделия 134.5 263 без квоти
215 337 2206409 ПГТЕ „Хенри Форд“ 4090 Експлоатация на автомобилния транспорт-АЕ 134 244 без квоти
216 314 2214054 54 СУ 0542 Чужди езици-АЕ;РЕ 133.5 277 без квоти
217 226 2217424 ПГЕА 4242 Компютърна техника и технологии-АЕ 131.5 361 без квоти
218 342 2223431 ПГ по телекомуникации 4312 Оптически комуникационни системи-АЕ 131 228.5 без квоти
219 41 2206409 ПГТЕ „Хенри Форд“ 4092 Електрообзавеждане на транспортна техника-ЯЕ 130 458.5 без квоти
220 266 2209305 ПГИЧЕ „Св. Методий“ 3053 Предприемачески- АЕ 130 332 без квоти
221 331 2206410 ПГАВТ „А.С.ПОПОВ“ 4105 Микропроцесорна техника-АЕ 128.5 253.25 без квоти
222 277 2212056 56.СУ „Проф. К. Иречек“ 0561 Чужди езици-АЕ;ИЕ 128 323 без квоти
223 289 2218192 192 СУ 1921 Предприемачески-АЕ 128 308 без квоти
224 310 2216422 ПГМЕ 4221 Електрообзавеждане на производството-AE 125 281 без квоти
225 321 2223431 ПГ по телекомуникации 4316 Икономическа информатика-АЕ 125 270.5 без квоти
226 282 2217088 88 СУ „Д. Попниколов“ 0881 Чужди езици-АЕ;ИЕ 124 319 без квоти
227 214 2221093 93 СУ „Ал. Теодоров – Балан“ 0931 Обществени науки-АЕ;Г 123 367.75 без квоти
228 82 2210117 117.СУ 1172 Софтуерни и хардуерни науки-АЕ;ИИ 122.5 439.5 без квоти
229 116 2204311 ПГИИРЕ 3112 Предприемачески-Рум.E 120 420 без квоти
230 290 2211021 21 СУ „ХРИСТО БОТЕВ“ 0213 Предприемачески-АЕ;ИТ 119 305.5 без квоти
231 292 2208028 28 СУ „А. Константинов“ 0281 Предприемачески-АЕ 119 304 без квоти
232 311 2207412 ПГ ПО ТРАНСПОРТ 4122 Спедиция, трансп. и складова логистика-АЕ 119 280 без квоти
234 246 2209305 ПГИЧЕ „Св. Методий“ 3052 Чужди езици-АЕ;ИЕ/РЕ 118 348.5 без квоти
235 276 2211021 21 СУ „ХРИСТО БОТЕВ“ 0212 Предприемачески-АЕ;Г 116 324.5 без квоти
236 298 2201400 ПГТ „Алеко Константинов“ 4003 Кетъринг-АЕ 114 294 без квоти
237 163 2220308 ПГИИ „Проф. Н. Райнов“ 3081 Компютърна гарафика-АЕ 111 400.5 без квоти
238 256 2212303 33 ЕГ „СВЕТА СОФИЯ“ 0334 Чужди езици-ФЕ/АЕ 108.5 340 без квоти
239 270 2212137 137 СУ „Ангел Кънчев“ 1372 Софтуерни и хардуерни науки-АЕ 108 329 без квоти
240 339 2221430 ПГТ „МАКГАХАН“ 4301 Автомобилна мехатроника-АЕ 108 242 без квоти
241 302 2206409 ПГТЕ „Хенри Форд“ 4096 Автотранспортна техника – АЕ 106 287 без квоти
242 333 2213039 39 СУ „П.Динеков“ 0391 Софтуерни и хардуерни науки-АЕ 106 251.5 без квоти
243 242 2219044 44. СУ „НЕОФИТ БОЗВЕЛИ“ 0442 Предприемачески-АЕ 104 351 без квоти
244 308 2201400 ПГТ „Алеко Константинов“ 4004 Производство на кулинарни изделия и напитки-АЕ 104 284 без квоти
245 345 2217424 ПГЕА 4244 Програмно осигуряване-АЕ 101.5 223 без квоти
246 263 2201078 78. СУ „Христо Смирненски“ 0781 Предприемачески-АЕ 101 333.25 без квоти
247 212 2212137 137 СУ „Ангел Кънчев“ 1371 Чужди езици-АЕ;НЕ 100 368 без квоти
248 334 2212090 90 СУ 0901 Предприемачески-ИЕ 100 251 без квоти
249 185 2221430 ПГТ „МАКГАХАН“ 4302 Ремонт на летателни апарати-АЕ 98 385.5 без квоти
250 312 2206411 ПГХВТ 4111 Производство на захар и захарни изделия-АЕ 98 277.75 без квоти
251 158 2213144 144 СУ „Народни будители“ 1441 Музика-АЕ 97 401.5 без квоти
252 267 2209305 ПГИЧЕ „Св. Методий“ 3051 Чужди езици-AE;НЕ/РЕ 92 331 без квоти
253 353 2204405 ПГ по ПСТТ 4053 Пътно- строителна техника-АЕ 91 200 без квоти
254 219 2217088 88 СУ „Д. Попниколов“ 0882 Икономическо развитие-АЕ 90 366 без квоти
255 259 2206409 ПГТЕ „Хенри Форд“ 4098 Електрически превозни средства-АЕ 90 335 без квоти
256 329 2212079 79 СУ „Индира Ганди“ 0791 Софтуерни и хардуерни науки-АЕ 90 258 без квоти
257 320 2208135 135 СУ 1351 Социална работа с деца и семейства в риск-АЕ 88 274 без квоти
258 335 2216422 ПГМЕ 4222 Промишлена електроника-AE 88 247 без квоти
259 348 2212096 96. СУ „Л. Н. Толстой“ 0962 Чужди езици 88 212.25 без квоти
260 316 2202026 26 СУ „Йордан Йовков“ 0261 Предприемачески-АЕ 87 275 без квоти
261 324 2205105 105. СУ „Атанас Далчев“ 1054 Икономическо развитие-АЕ 87 267 без квоти
262 309 2212137 137 СУ „Ангел Кънчев“ 1373 Предприемачески-АЕ 85 281.25 без квоти
263 338 2206409 ПГТЕ „Хенри Форд“ 4093 Газова техника-АЕ 84 243 без квоти
264 355 2208123 123 СУ „Стефан Стамболов 1231 Обществени науки-АЕ 84 196.5 без квоти
265 190 2213144 144 СУ „Народни будители“ 1442 Изобразително изкуство-АЕ 83 381.5 без квоти
266 307 2220029 29. СУ „Кузман Шапкарев“ 0291 Софтуерни и хардуерни науки-AE 83 284 без квоти
267 344 2201400 ПГТ „Алеко Константинов“ 4002 Произв. и обсл. в заведенията за хр. и развл.-АЕ 82 224 без квоти
268 322 2203074 74 СУ „Гоце Делчев“ 0741 Софтуерни и хардуерни науки-АЕ 78 270 без квоти
269 189 2221023 23 СУ „Фредерик Ж.-Кюри“ 0231 Чужди езици-ФЕ 77 381.75 без квоти
270 357 2206411 ПГХВТ 4114 Производство на месо, месни продукти и риба 76 160.5 без квоти
271 192 2220014 14 СУ „Проф. д-р А. Златаров 0141 Обществени науки-АЕ 75 380.5 без квоти
272 295 2212040 40 СУ 0401 Софтуерни и хардуерни науки-АЕ 71 301.5 без квоти
273 216 2217151 Национално СУ „София“ 1513 Предприемачески-АЕ 70 367 без квоти
274 347 2206409 ПГТЕ „Хенри Форд“ 4091 Електрообзавеждане на транспортна техника-AE 68 220 без квоти
275 351 2218071 71 СУ „П.Яворов“ 0711 Икономическо развитие-АЕ 68 204 без квоти
276 358 2221094 94 СУ „Д.Страшимиров“ 0942 Производство на облекло от текстил-АЕ 66 154 без квоти
277 306 2223055 55 СУ 0553 Софтуерни и хардуерни науки-АЕ 65 285.75 без квоти
278 328 2212097 97 СУ 0971 Софтуерни и хардуерни науки-АЕ 64.5 261 без квоти
279 360 2217426 ПГСС „БУЗЕМА“ 4261 Механизация на селското стопанство-АЕ 64 137 без квоти
280 319 2204403 ПГТКИ 4032 Kонстр., модел. и технолог. на облекл. от кожи-АЕ 61 274 без квоти
281 286 2213128 128 СУ „Алберт Айнщайн“ 1282 Банкова охрана и инкасова дейност-AE 58 314 без квоти
282 349 2221094 94 СУ „Д.Страшимиров“ 0941 Логистика на товари и услуги-АЕ 58 212 без квоти
283 299 2203140 140. СУ „Иван Богоров“ 1403 Изобразително изкуство 57 291 без квоти
284 305 2210085 85 СУ „Отец Паисий“ 0851 Предприемачески-АЕ 56 286 без квоти
285 354 2212037 37. СУ „Райна Княгиня“ 0371 Предприемачески-АЕ 54 199.5 без квоти
286 356 2220059 59 ОУ „Васил Левски“ 0591 Хуманитарни науки-АЕ 54 196 без квоти
287 269 2212097 97 СУ 0972 Предприемачески- АЕ 52 330 без квоти
288 341 2217149 149 СУ 1491 Икономическо развитие-АЕ 52 237 без квоти
289 254 2206003 3 СУ „МАРИН ДРИНОВ“ 0031 Изобразително изкуство-РЕ 49 342 без квоти
290 326 2207412 ПГ ПО ТРАНСПОРТ 4124 Автотранспортна техника-монтьор-АЕ 44 262.5 без квоти
291 217 2207068 68 СУ“Акад.Никола Обрешков“ 0681 Хуманитарни науки-АЕ 41 366.5 без квоти
292 241 2207108 108 СУ „Н.Беловеждов“ 1081 Предприемачески-АЕ 41 351 без квоти
293 274 2203074 74 СУ „Гоце Делчев“ 0742 Хуманитарни науки-АЕ 41 325.5 без квоти
294 350 2204403 ПГТКИ 4031 Kонстр., моделиране и техн. на кожено-галантер.- АЕ 41 207 без квоти
295 279 2219095 95 СУ 0951 Чужди езици – АЕ 38 321 без квоти
296 186 2212090 90 СУ 0902 Природни науки-АЕ 30 384 без квоти
297 199 2212027 27. СУ 0271 Чужди езици-АЕ;РЕ 30 375.5 без квоти
298 261 2214015 15 СУ 0151 Предприемачески-АЕ 30 334 без квоти
299 288 2221093 93 СУ „Ал. Теодоров – Балан“ 0932 Обществени науки-АЕ;Фил 30 310 без квоти
300 304 2203140 140. СУ „Иван Богоров“ 1401 Обществени науки-АЕ 30 286 без квоти
301 313 2219024 24 СУ „П. К. Яворов „ 0241 Предприемачески-АЕ 30 277 без квоти
302 332 2206411 ПГХВТ 4112 Производство на месо, месни продукти и риба -АЕ 30 252.5 без квоти
303 340 2217066 66 СУ „Филип Станиславов“ 0661 Предприемачески-AE 30 237 без квоти
304 343 2207412 ПГ ПО ТРАНСПОРТ 4121 Автомобилна мехатроника-АЕ 30 227.5 без квоти
305 346 2213131 131 СУ „К.А.Тимирязев“ 1311 Икономическо развитие-AE 30 222 без квоти
306 352 2219130 130 СУ „Стефан Караджа“ 1301 Икономическо развитие-АЕ 30 201 без квоти
307 359 2215172 172 ОУ „Христо Ботев“ 1721 Шивачество-АЕ 30 142 без квоти

 

Информацията е подготвена спрямо справката на РУО София град за минимални и максимални балове за прием в гимназиите към дата 27.6.2017 (при първо класиране).

 

СПРАВКАТА на РУО София-град за минималния и максималния бал по паралелки в гимназиите в София (2017) с подредба според максималния бал – вижте тук или изтеглете през сайта РУО София-град.

 

 

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ:

Класация на паралелките в столичните гимназии според минималния бал на девойките (2017) 

Класация на паралелките в столичните гимназии според минималния бал за прием (2017) 

Tоп 10 на най-желаните паралелки в гимназиите в София според максималния бал (2017)

СПРАВКА за минималния и максималния бал по паралелки в гимназиите в София (2017) 

Топ 10 на гимназиите в София според минималния бал за прием в тях (2017)

За Данибон

"Данибон" е сайт за знания, свързани с образованието, бизнеса, мениджмънта, комуникациите, възпитанието и хубавия живот. Създаден е през 2010 година от Йорданка Бонева-Благоева. Мотото на сайта е: "Ценно е да знаеш".