Рубрики
Начало » Образование » Състезания » Математика » XIX Младежка балканска олимпиада по математика (2015)

XIX Младежка балканска олимпиада по математика (2015)

Шест медала за българския национален отбор

Трето място за България на Младежката балканиада по математика

ЗАДАЧИТЕ от XIX Младежка балканска олимпиада по математика (2015)

 

jbmo 2015

 

Шест медала за България от Младежката балканиада:

 

Иван-Александър Мавров и Евгени Кайряков са със златни медали.

Борислав Антов е със сребърен.

Борис Барбов, Кирил Бангачев и Кристиян Василев – с бронзови медали.

 

jbmo 2015 bg

 

България се класира на трето място сред държавите участнички в Младежката балканиада по математика.

 

Турция – 177 т.

Румъния – 168 т.

България 149 т.

Сърбия – 141 т.

Саудитска Арабия – 122 т. (гост)

Казахстан – 118 т. (гост)

Гърция – 117 т.

Азербайджан – 103 т. (гост)

Молдова – 94 т.

Сърбия Б отбор – 92 т.

Туркменистан – 85 т. (гост)

Франция – 79 т. (гост)

Кипър – 72 т.

Таджикистан – 63 т.

Босна и Херцеговина – 62 т.

Македония – 62 т.

Албания – 59 т.

Черна гора – 38 т.

Киргизстан – 8 т. (гост)

 

РЕЗУЛТАТИ

 

Official results of 19th Junior Balkan Mathematical Olympiad

First name(s) Last name Team Code Official P1 P2 P3 P4 SUM Medal
1 Zehra Erdem Turkey TUR1 y 10 10 10 10 40 Gold
2 Mehmet Ali Yıldırım Turkey TUR6 y 10 10 10 10 40 Gold
3 Renad Abualjamal Saudi Arabia SAU1 n 10 10 10 6 36 Gold
4 Ivan-Aleksandar Mavrov Bulgaria BUL1 y 10 7 10 8 35 Gold
5 Theodor-Mihai Iliant Romania ROM6 y 10 10 10 5 35 Gold
6 Lolas Dimitrios Hellas HEL1 y 10 10 10 4 34 Gold
7 Tsiamis Rafail Hellas HEL6 y 10 10 10 4 34 Gold
8 Evgeni Kayryakov Bulgaria BUL2 y 10 8 4 10 32 Gold
9 Borislav Antov Bulgaria BUL6 y 10 10 10 0 30 Silver
10 Stefan-Razvan Balauca Romania ROM1 y 9 1 10 10 30 Silver
11 Ivan Pešić Serbia SRB1 y 10 1 10 9 30 Silver
12 Halil Alperen Gözeten Turkey TUR2 y 10 10 10 0 30 Silver
13 Mohammed Al Ansari Saudi Arabia SAU3 n 10 10 10 0 30 Silver
14 Majda Šukurica Montenegro MNE1 y 10 9 10 0 29 Silver
15 Aruzhan Amanbayeva Kazakhstan KAZ4 n 8 1 10 10 29 Silver
16 Ioan Andrei Nicolae Romania ROM3 y 10 5 3 10 28 Silver
17 Pavle Martinović Serbia SRB4 y 8 10 10 0 28 Silver
18 Hakan Karakuş Turkey TUR3 y 10 1 10 6 27 Silver
19 Lenca-Iarina Cuturela Romania ROM4 y 9 7 10 0 26 Silver
20 Angelos Assos Cyprus CYP1 y 10 5 10 0 25 Silver
21 Alexandra Timofte Romania ROM5 y 10 5 0 10 25 Silver
22 Almas Oral Kazakhstan KAZ6 n 10 5 10 0 25 Silver
23 Jepbar Asgarov Turkmenistan TKM2 n 10 5 10 0 25 Silver
24 Ioan-Paul-Petru Tirlisan Romania ROM2 y 10 2 10 2 24 Silver
25 Abubakr Usmanov Tajikistan TJK3 n 8 10 0 6 24 Silver
26 Irina Đanković Serbia SRB3 y 10 1 10 2 23 Silver
27 Halil Özkan Turkey TUR5 y 10 3 10 0 23 Silver
28 Mirali Ahmadli Azerbaijan AZE3 n 10 1 10 2 23 Silver
29 Maria Olymbia Tsianni Cyprus CYP5 y 8 4 10 0 22 Bronze
30 Srđan Kuzmanović Serbia SRB2 y 10 10 2 0 22 Bronze
31 Anar Huseynov Azerbaijan AZE2 n 10 1 10 1 22 Bronze
32 Rudi Alexandru Moldova MDA5 y 10 1 10 0 21 Bronze
33 Lazar Korsić Serbia B SRBB3 n 10 1 10 0 21 Bronze
34 Boris Barbov Bulgaria BUL4 y 10 6 4 0 20 Bronze
35 Șarpe Tudor Moldova MDA6 y 10 10 0 0 20 Bronze
36 Aleksandar Milosavljević Serbia SRB5 y 10 0 10 0 20 Bronze
37 Mehdi Aghakishiyev Azerbaijan AZE1 n 10 0 10 0 20 Bronze
38 Yakob Kahane France FRA4 n 10 0 1 9 20 Bronze
39 Amir Mokhammed-Ali Kazakhstan KAZ1 n 10 0 10 0 20 Bronze
40 Sultanbek Aitzhanov Kazakhstan KAZ5 n 9 1 10 0 20 Bronze
41 Rahman Agamyradov Turkmenistan TKM3 n 10 0 10 0 20 Bronze
42 Romain Caplier France FRA2 n 9 0 10 0 19 Bronze
43 Resul Mamiyev Turkmenistan TKM1 n 10 1 8 0 19 Bronze
44 Kiril Bangachev Bulgaria BUL3 y 10 2 1 5 18 Bronze
45 Aleksa Milojević Serbia SRB6 y 9 3 6 0 18 Bronze
46 Anar Abbasli Azerbaijan AZE5 n 10 1 7 0 18 Bronze
47 Vukašin Mihajlović Serbia B SRBB2 n 8 0 10 0 18 Bronze
48 Ozan Kaymak Turkey TUR4 y 10 5 2 0 17 Bronze
49 Omar Shaikh Omar Saudi Arabia SAU2 n 10 0 7 0 17 Bronze
50 Aleksa Račić Bosnia and Herzegovina BIH5 y 9 5 2 0 16 Bronze
51 Milan Samardjiski Macedonia MKD1 y 10 1 4 1 16 Bronze
52 Bogdan Raonić Serbia B SRBB1 n 10 1 3 2 16 Bronze
53 Nadezda Ilieva Macedonia MKD6 y 10 1 4 0 15 Bronze
54 Asaad Mohammedsaleh Saudi Arabia SAU5 n 10 1 4 0 15 Bronze
55 Mekhron Bobokhonov Tajikistan TJK4 n 10 5 0 0 15 Bronze
56 Safet Hoxha Albania ALB2 y 10 1 3 0 14 Bronze
57 Boris Velašević Bosnia and Herzegovina BIH1 y 10 3 1 0 14 Bronze
58 Dušan Garić Bosnia and Herzegovina BIH2 y 8 1 4 1 14 Bronze
59 Kristyan Vasilev Bulgaria BUL5 y 10 2 2 0 14 Bronze
60 Michalakis Vaios Rafail Hellas HEL2 y 10 0 1 3 14 Bronze
61 Cojocaru Gabriel Moldova MDA2 y 10 0 4 0 14 Bronze
62 Don Otilia Moldova MDA3 y 10 0 4 0 14 Bronze
63 Lavric Mihail Moldova MDA4 y 10 1 1 2 14 Bronze
64 Thomas Fusellier France FRA3 n 4 0 0 10 14 Bronze
65 Mateja Zdravković Serbia B SRBB4 n 10 3 1 0 14 Bronze
66 Tsatalmpasidis Oresths Hellas HEL5 y 9 1 3 0 13 Bronze
67 Rafail Dimitriou Cyprus CYP2 y 9 0 3 0 12 Bronze
68 Pierre-Alexandre Bazin France FRA1 n 10 1 0 1 12 Bronze
69 Juraj Rosinsky France FRA5 n 1 0 1 10 12 Bronze
70 Tokmyrza Kakenov Kazakhstan KAZ2 n 9 1 2 0 12 Bronze
71 Pak Artur Pak Kazakhstan KAZ3 n 10 1 1 0 12 Bronze
72 Zeyad Aljaali Saudi Arabia SAU4 n 10 1 1 0 12 Bronze
73 Abdulhamid Aldoobi Saudi Arabia SAU6 n 6 2 4 0 12 Bronze
74 Jovan Toromanović Serbia B SRBB5 n 9 0 3 0 12 Bronze
75 Sunatullo Rakhmatov Tajikistan TJK5 n 10 0 2 0 12 Bronze
76 Azizdzhon Ismatov Tajikistan TJK6 n 10 1 1 0 12 Bronze
77 Lorenc Bushi Albania ALB1 y 10 0 1 0 11 HM
78 Eglis Balani Albania ALB3 y 10 1 0 0 11 HM
79 Papasotiriou Sotirios Hellas HEL3 y 9 1 0 1 11
80 Prodromidis Kyprianos Iason Hellas HEL4 y 10 0 1 0 11 HM
81 Ciumeico Alic Moldova MDA1 y 10 1 0 0 11 HM
82 Emil Gasimov Azerbaijan AZE4 n 9 1 1 0 11
83 Marina Vasiljević Serbia B SRBB6 n 4 1 4 2 11
84 Guvanch Besherov Turkmenistan TKM6 n 10 1 0 0 11 HM
85 Enea Prifti Albania ALB5 y 5 1 4 0 10
86 Fridi Shehaj Albania ALB6 y 9 1 0 0 10
87 Agamyrat Begenjov Turkmenistan TKM4 n 10 0 0 0 10 HM
88 Nicolas Matheou Cyprus CYP3 y 4 2 3 0 9
89 Mimi Filova Macedonia MKD2 y 4 4 1 0 9
90 Marija Bogoeva Macedonia MKD4 y 1 4 4 0 9
91 Nataša Đačić Montenegro MNE2 y 5 4 0 0 9
92 Aghaali Zeynalli Azerbaijan AZE6 n 9 0 0 0 9
93 Nevena Radešić Bosnia and Herzegovina BIH3 y 6 1 1 0 8
94 Teodora Pecakovska Macedonia MKD3 y 6 1 0 0 7
95 Maša Maksimović Bosnia and Herzegovina BIH6 y 0 4 2 0 6
96 Kalina Stefanova Macedonia MKD5 y 4 1 1 0 6
97 Dastan Kudaiberdiev Kyrgyzstan KYR4 n 0 1 4 0 5
98 Damjan Stanković Bosnia and Herzegovina BIH4 y 0 1 3 0 4
99 Eirini Ioannou Cyprus CYP4 y 0 1 3 0 4
100 Era Liçaj Albania ALB4 y 0 0 3 0 3
101 Jean Zablocki France FRA6 n 0 1 1 0 2
102 Akzhol Baktybai Uulu Kyrgyzstan KYR1 n 0 1 0 0 1
103 Rinat Kalybek Uulu Kyrgyzstan KYR2 n 0 1 0 0 1
104 Nuretdin Tariel Uulu Kyrgyzstan KYR3 n 0 1 0 0 1
105 Giannis Georgiadis Cyprus CYP6 y 0 0 0 0 0
106 Begench Nobatov Turkmenistan TKM5 n 0 0 0 0 0

 

 

От 24 юни до 29 юни 2015 г. в Белград (Сърбия) се провежда XIX Младежка балканска олимпиада по математика.

 

Български национален отбор

 

В българския национален отбор влизат следните състезатели:

 

Иван-Александър Мавров – 8 клас – СМГ

Евгени Кайряков – 7 клас – ОМГ Пловдив

Кирил Бангачев – 9 клас – СМГ

Борис Барбов – 8 клас – СМГ

Кристиян Василев – 8 клас – ПЧМГ

Борислав Антов – 8 клас – СМГ

 

Българският национален отбор е съставен от изключително силни състезатели. Момчетата са известни имена за всички, които следят математическите надпревари от години. Очакванията са за изключително силно представяне на България тази година.

 

Ръководители на отбора са Сава Гроздев и Ирина Шаркова.

 

На 26 юни 2015 г. беше състезателната част на олимпиадата. Вече са публикувани задачите на сайта на организаторите.

 

ЗАДАЧИТЕ от XIX Младежка балканска олимпиада по математика (2015)

 

Решения на задачите – вижте тук.

 

Очакваме класирането на сайта на организаторите.

 

Успех на българския национален отбор!

За Йорданка Бонева-Благоева

Създава "Данибон" през 2010 г. Вярва в максимата "Ценно е да знаеш". Опитва се да сподели всички знания, информации и опит, които смята за ценни и полезни, в "Данибон". Радва се, когато "Данибон" помага и на другите.