Рубрики
Начало » Образование » XXIII Балканска олимпиада по информатика (2015)

XXIII Балканска олимпиада по информатика (2015)

10 медала за България от Балканската олимпиада по информатика

Снимки с медалистите от Балканската олимпиада по информатика

обн. 6.7.2015 – 9 ч.

11720400_620060948097093_1759236276_o

 

 

10 медала за България на Балканската олимпиада по информатика:

 

Христо Венев , СМГ – златен медал

Енчо Мишинев, МГ Ямбол – златен медал

Даниел Атанасов, СМГ – сребърен медал

Андрей Лалев, ПМГ Велико Търнов – сребърен медал

Кристиян Цъклев, СМГ – бронзов медал

Иво Дилов, СМГ – бронзов медал

Валентин Борисов, ПМГ Шумен – бронзов медал

Виктор Терзиев, СМГ – бронзов медал

Емил Инджев – бронзов медал

Петър Няголов – бронзов медал

 

Златни медали завоюваха Христо Венев и Енчо Мишинев, които изпревариха в крайното класиране останалите участници с впечатляваща разлика, съобщава сайтът http://www.math.bas.bg/infos/.  Другите двама състезатели от първия ни отбор Даниел Атанасов и Кристиян Цъклев завоюваха съответно сребърен и бронзов медал. Така нашият отбор е първи в отборното класиране както по медали, така и по общ брой получени точки. Участниците ни във втория отбор Андрей Лалев, Иво Дилов, Валентин Борисов и Виктор Терзиев спечелиха съответно сребърен и три бронзови медала. С резултати си бронзови медали заслужиха и представителите на домакините Емил Инджев и Петър Няголов.

От 28 юни до 3 юли в Русе се проведе 23-тата Балканска олимпиада по информатика, в която участваха 50 ученици от Албания, Босна и Херцоговина, България, Гърция, Кипър, Македония, Молдова, Румъния, Сърбия, Турция и Черна гора.

МЕДАЛИСТИ

 

1 BGR1 Hristo Venev Bulgaria 567 GOLD
2 BGR2 Encho Mishinev Bulgaria 521 GOLD
3 SRB1 Marko Stanković Serbia 427  GOLD
4 TUR3 Abdullah Enes Öncü Turkey 412  SILVER
5 TUR2 Muhammed İkbal Kazar Turkey 410  SILVER
6 ROU1 Denis Gabriel Mită Romania 400  SILVER
7 ROU2 Costin-Andrei Oncescu Romania 385  SILVER
8 BGR8 Andrey Lalev Bulgaria 2 363 *SILVER
9 ROU4 Darius Marian Romania 352  SILVER
10 BGR3 Daniel Atanasov Bulgaria 334  SILVER
11 SRB2 Dimitrije Erdeljan Serbia 326  SILVER
12 BGR5 Ivo Dilov Bulgaria 2 267 *BRONZE
13 ROU3 Vlad Mihai Rochian Romania 246  BRONZE
14 BGR4 Kristiyan Tsaklev Bulgaria 226  BRONZE
15 BGRR1 Emil Indzhev Bulgaria Ruse 218 *BRONZE
16 TUR4 Kayacan Vesek Turkey 214  BRONZE
17 SRB3 Dušan Živanović Serbia 208  BRONZE
18 BGR6 Valentin Borisov Bulgaria 2 193 *BRONZE
19 BGR7 Viktor Terziev Bulgaria 2 192 *BRONZE
20 GRC1 Aristofanis Rontogiannis Greece 191 BRONZE
21 GRC3 Konstantinos Agiannis Greece 177  BRONZE
21 MDA2 Tarigradschi Mihail Moldova 177  BRONZE
23 TUR1 Muhammed Emin Ayar Turkey 166  BRONZE
24 SRB4 Nikola Jovanović Serbia 165  BRONZE
25 MKD4 Mihail Denkovski Macedonia 151  BRONZE
26 BGRR2 Petar Nyagolov Bulgaria Ruse 149 *BRONZE
27 CYP1 Angelos Pelecanos Cyprus 132   BRONZE
28 MDA3 Chihai Mihail Moldova 115
29 MDA1 Bezdrighin Marcel Moldova 109
30 GRC2 Panagiotis Kostopanagiotis Greece 108
31 MKD1 Kliment Serafimov Macedonia 105
32 BIH1 Jan Ahmetspahić Bosnia and Herzegovina 86
33 BIH4 Branko Fulurija Bosnia and Herzegovina 81
33 MDA4 Motroi Valeriu Moldova 81
35 CYP3 Evripidis Papaevripidis Cyprus 80
36 MKD3 Boris Tanchovski Macedonia 70
37 CYP2 Demetris Kyriacou Cyprus 61
38 BIH2 Elvir Crnčević Bosnia and Herzegovina 59
39 MKD2 Hristijan Gjorshevski Macedonia 56
40 ALB4 Gledis Zeneli Albania 50
41 GRC4 Emmanouil Michalainas Greece 41
42 MNE1 Dejan Todorović Montenegro 38
43 ALB3 Geri Gokaj Albania 36
43 BGRR3 Valeri Stanchev Bulgaria Ruse 36
45 BIH3 Azur Đonlagić Bosnia and Herzegovina 31
46 MNE2 Velibor Došljak Montenegro 17
47 BGRR4 Panayiotis Gavriil Cyprus 11
47 ALB1 Muhamed Keta Albania 11
47 CYP4 Merhat Pandzharov Bulgaria Ruse 11
50 ALB2 Kamila Hasanbega Albania 0

http://ranking.boi2015.uni-ruse.bg/

СНИМКИ от Балканиадата по информатика 

Благодаря на Илиана Няголова за изпратените снимки!

 

11721028_620061671430354_1792661062_o

 

Най-малкият медалист – Петър Няголов, 8 клас от МГ Русе

 

11351064_620060544763800_742981498_o

11717215_619970388106149_1961164134_n

11720184_620061201430401_1020553630_o

 

Още снимки от церемонията, изпратени от Илиана Няголова:

 

11663941_620060624763792_544983017_o 11706019_620060651430456_633178142_o

11706019_620060651430456_633178142_o 11705577_620060738097114_291017297_o 11720212_620060821430439_1244494803_o 11720216_620060901430431_1729750103_o

11716015_620060524763802_399516459_n

11665049_620061008097087_575699290_o

 

2.7. 2015 – 23,50 ч.

 

Илиана Няголова изпрати снимка със списъка с резултатите на участниците в Балканската олимпиада по информатика и на медалистите.

 

Медалисти 

Според информацията от снимката към 2.7.2015 (23,50 ч.)

 

Десет медала за България донесоха българските отбори от Балканската олимпиада по информатика, която се провежда в Русе. Страната ни участва с три отбора – два национални и един на град Русе.

 

Българчетата спечелиха два златни, два сребърни и шест бронзови медала.

 

Най-високите резултати на състезанието са на двама български състезатели:

 

Христо Венев с резултат 567 и златен медал

Енчо Мишинев с резултат 521 и златен медал

 

Един от най-малките състезатели – Петър Няголов, който е 8-класник в МГ Русе, спечели бронзов медал и така стана най-малкият медалист на Балканската олимпиада по информатика 2015.

 

Ето и медалистите:

 

medali boi 2015

Благодаря на Илиана Няголова за снимката и за информацията!

 

Резултати:

1 Hristo Venev [Bulgaria] 82 100 100 100 100 85 567
2 Encho Mishinev [Bulgaria] 51 100 100 100 100 70 521
3 Marko Stanković [Serbia] 82 100 100 100 45 0 427
4 Abdullah Enes Öncü [Turkey] 17 100 100 100 0 95 412
5 Muhammed İkbal Kazar [Turkey] 40 100 100 100 15 55 410
6 Denis Gabriel Mită [Romania] 0 100 100 100 100 0 400
7 Costin-Andrei Oncescu [Romania] 0 100 100 100 75 10 385
8 Andrey Lalev [Bulgaria 2] 11 60 100 47 45 100 363
9 Darius Marian [Romania] 40 30 100 47 60 75 352
10 Daniel Atanasov [Bulgaria] 40 30 100 34 30 100 334
11 Dimitrije Erdeljan [Serbia] 51 60 100 70 15 30 326
12 Ivo Dilov [Bulgaria 2] 11 30 100 51 0 75 267
13 Vlad Mihai Rochian [Romania] 0 30 100 11 60 45 246
14 Kristiyan Tsaklev [Bulgaria] 11 100 75 40 0 0 226
15 Emil Indzhev [Bulgaria Ruse] 60 30 100 28 0 0 218
16 Kayacan Vesek [Turkey] 11 30 75 23 75 0 214
17 Dušan Živanović [Serbia] 0 10 100 28 45 25 208
18 Valentin Borisov [Bulgaria 2] 0 20 100 28 45 0 193
19 Viktor Terziev [Bulgaria 2] 11 30 100 51 0 0 192
20 Aristofanis Rontogiannis [Greece] 0 30 100 51 0 10 191
21 Konstantinos Agiannis [Greece] 0 30 100 47 0 0 177
21 Tarigradschi Mihail [Moldova] 0 30 100 47 0 0 177
23 Muhammed Emin Ayar [Turkey] 11 30 0 100 0 25 166
24 Nikola Jovanović [Serbia] 28 30 50 47 0 10 165
25 Mihail Denkovski [Macedonia] 100 30 0 11 0 10 151
26 Petar Nyagolov [Bulgaria Ruse] 28 60 0 51 0 10 149
27 Angelos Pelecanos [Cyprus] 0 30 50 47 0 5 132
28 Chihai Mihail [Moldova] 0 30 25 0 60 0 115
29 Bezdrighin Marcel [Moldova] 28 30 0 51 0 0 109
30 Panagiotis Kostopanagiotis [Greece] 0 30 50 28 0 0 108
31 Kliment Serafimov [Macedonia] 11 0 0 34 60 0 105
32 Jan Ahmetspahić [Bosnia and Herzegovina] 28 30 0 28 0 0 86
33 Branko Fulurija [Bosnia and Herzegovina] 0 20 50 11 0 0 81
33 Motroi Valeriu [Moldova] 0 30 25 11 15 0 81
35 Evripidis Papaevripidis [Cyprus] 0 30 50 0 0 0 80
36 Boris Tanchovski [Macedonia] 0 30 25 0 0 15 70
37 Demetris Kyriacou [Cyprus] 0 0 50 11 0 0 61
38 Elvir Crnčević [Bosnia and Herzegovina] 0 0 25 34 0 0 59
39 Hristijan Gjorshevski [Macedonia] 0 0 25 11 0 20 56
40 Gledis Zeneli [Albania] 0 0 50 0 0 0 50
41 Emmanouil Michalainas [Greece] 0 30 0 11 0 0 41
42 Dejan Todorović [Montenegro] 17 10 0 11 0 0 38
43 Geri Gokaj [Albania] 0 0 25 11 0 0 36
43 Valeri Stanchev [Bulgaria Ruse] 0 0 25 11 0 0 36
45 Azur Đonlagić [Bosnia and Herzegovina] 0 20 0 11 0 0 31
46 Velibor Došljak [Montenegro] 17 0 0 0 0 0 17
47 Panayiotis Gavriil [Cyprus] 0 0 0 11 0 0 11
47 Muhamed Keta [Albania] 0 0 0 11 0 0 11
47 Merhat Pandzharov [Bulgaria Ruse] 0 0 0 11 0 0 11
50 Kamila Hasanbega [Albania] 0 0 0 0 0 0 0

 

http://ranking.boi2015.uni-ruse.bg/

 

Задачи

 

2.7.2015 – Втори състезателен ден

Задави от втория ден (източник)

 

30.6.2015 – Първи състезателен ден

Задачите от първия ден (източник)

Резултати от първия ден

 

Христо Венев застава начело заедно с Марко Станкович от Сърбия след първия състезателен ден с резултат 282 т. Енчо Мишинев е веднага след тях с резултат 251 т.

 

Другите българи:

 

Емил Инджев – 9 място

Кристян Цъклев – 10 място

Андрей Лалев – 11 място

Даниел Атанасов – 12 място

Иво Дилов – 14 място

Виктор Терзиев – 14 място

Валентин Борисов – 21 място

Осмокласникът Петър Няголов е също с много достойно представяне – 25 място

Валери Станчев, който е също 8-класник – 40 място

 

Ето цялото класиране.

Състезанието може до следите на живо по време на двата състезателни дни.

От 28 юни до 3 юли 2015 г. в Русе се провежда 23-тата Балканска олимпиада по информатика.

Състезателните дни са 30 юни (вторник) и 2 юли (четвъртък).

Участват отборите на 11 балкански държави.

България ще бъде представена от три отбора:

 

Първи отбор:

Христо Венев, Енчо Мишинев, Даниел Атанасов и Кристиян Цъклев

Ръководители: проф. Стоян Капралов и Евгений Василев

 

Втори отбор:

Иво Дилов, Валентин Борисов, Виктор Терзиев и Андрей Лалев

Ръководители: Кинка Кирилова-Лупанова и Бисерка Йовчева

 

Отбор на град Русе:

Емил Инджев, Петър Няголов, Валери Станчев и Мерхат Панджаров.

Ръководител: Ивайло Каменаров

 

Официалната страница на олимпиадата е http://www.boi2015.uni-ruse.bg/.

Програмата може да откриете тук.

 

Успех на българските национални отбори!

За Йорданка Бонева-Благоева

Създава "Данибон" през 2010 г. Вярва в максимата "Ценно е да знаеш". Опитва се да сподели всички знания, информации и опит, които смята за ценни и полезни, в "Данибон". Радва се, когато "Данибон" помага и на другите.